Кримінальні події

Неналежним є стан розшуку осіб. І не тільки…

Прокуратура району 30 січня провела координаційну нараду керівників правоохоронних органів з питання "Стан діяльності правоохоронних органів Сокальського району у протидії злочинності та корупції за період 2012 року".

Учасниками координаційної наради були: прокурор Сокальського району Р. Шарко, начальник Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області В. Спічак, в. о. начальника Червоноградського МВ УСБУ у Львівській області В. Салань, начальник відділу податкової міліції ДПІ в м. Червоноград Р. Юристовський.

На координаційну нараду запрошено заступника прокурора Львівської області Б. Татарина, голову Сокальської РДА Н. Карташову, голову Сокальської районної ради І. Дацюка, міського голову м. Сокаль Б. Зарічного, заступників та керівників структурних підрозділів Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області.

Обговоривши стан протидії злочинності та корупції в районі після впровадження Кримінального процесуального кодексу України, координаційна нарада зазначила, що вжиті прокуратурою та правоохоронними органами у взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування організаційнопрактичні та координаційні заходи сприяли збереженню сталої тенденції поліпшення криміногенної ситуації, створенню належних матеріальнотехнічних передумов ефективної роботи органів досудового розслідування та функціонування правоохоронної системи в умовах оновленого кримінального процесу.

За ініціативи прокуратури району забезпечено створення відповідних передумов для функціонування правоохоронних органів району відповідно до вимог сьогодення.

Одночасно з впровадженням Кримінального процесуального кодексу України правоохоронними органами приділено значну увагу підвищенню ефективності реагування на порушення законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, що дало позитивні результати.

Вжиті скоординовані заходи загалом сприяли зниженню рівня вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, встановленню законності, покарання винних осіб, що скоїли правопорушення і злочини, та профілактики злочинності.

У 2012 році на території району зменшилась кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп'яніння, в громадських місцях та на вулицях, менше зареєстровано тяжких тілесних ушкоджень, пограбувань, розбоїв та ін.

Водночас залишаються проблемними питання профілактики злочинності, у тому числі зростання групової (з 6,4 до 16,5%), злочинності у молодіжному середовищі (з 7 до 12,7%), а також велика кількість злочинів, вчинених раніше судимими  103.

Незадовільним залишається стан розкриття майнових злочинів, а особливо крадіжок та шахрайств. Зауваження викликає і робота щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.

Спонукає до занепокоєння зростання кількості злочинів, вчинених неповнолітніми, особливо в групах. При цьому, більшість злочинів, які вони вчинили, є корисливими. Відсутність належної координації зусиль правоохоронних органів із закладами освіти, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади призвела до скоєння низки злочинів неповнолітніми, які не перебували на обліку.

Неналежним є стан розшуку осіб, що скоїли злочини (22), а також безвісти зниклих (11 нерозшуканих).

Значним є залишок кримінальних справ (понад 1000), у яких слідство зупинено до вступу в законну силу нового КПК України, у зв'язку із невстановленням особи, яка скоїла злочин. Неналежно виконуються доручення слідчих щодо розкриття цих злочинів, відсутня системна робота органів кримінального розшуку. Водночас питання внесення таких справ у ЄРДР та проведення у них розслідування практично не ініціюється, та проводиться здебільшого лише з ініціативи прокуратури району.

Низьким залишається відсоток відшкодування збитків у кримінальних справах до 20 листопада 2012ого та в подальшому у кримінальних провадженнях.

Потребує подальшого удосконалення взаємодія правоохоронців з питань виявлення та припинення кримінально та адміністративно караних корупційних проявів серед посадовців органів державного нагляду та контролю, органів влади та місцевого самоврядування у відносинах із суб'єктами підприємницької діяльності.

За результатами наради винесено постанову, у якій заплановано спільні заходи на усунення виявлених недоліків та профілактики злочинності.

За матеріалами прокуратури району підготував

Петро БОЙКО,
заступник прокурора району.

Голос Сокальщини на GoogleNews