Кримінальні події

Поліцейські Львівщини нагадують: за жорстоке поводження з тваринами передбачені кримінальна та адміністративна відповідальність

 Правоохоронці закликають мешканців не бути байдужими та інформувати про випадки жорстокого поводження з тваринами. А також нагадують, що за такі дії передбачені кримінальна та адміністративна відповідальність.

Сьогодні, 24 лютого, поліцейські Львівщини разом з представниками громадських, зоозахисних та благодійних організацій обговорили питання, що стосуються протидії та запобіганню жорстокого поводження з тваринами.

Останній резонансний випадок стався 21 лютого на Самбірщині, коли мешканець одного з сіл району завдав собаці сусідки смертельних ударів лопатою. За фактом дізнавачі територіального підрозділу поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.299 (Жорстоке поводження з твариною, що призвело до її загибелі) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Поліцейські Львівщини реагують на кожне повідомлення про жорстоке поводження з тваринами

«Поліцейські Львівщини реагують на кожне  повідомлення про жорстоке поводження з тваринами – здійснюють виїзд на місце події, з’ясовують обставини, встановлюють особи зловмисників та притягають їх до передбаченої законом відповідальності», – зазначила Тетяна Шайнога, заступниця начальника відділу дізнавачів поліції Львівщини.

Зокрема, протягом 2020-2021 року дізнавачами підрозділ поліції  Львівщини було відкрито 19 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з тваринами. У 14 випадках досудові розслідування завершені, за 3 – обвинувальні акти скеровані до суду.

Лише з початку цього року відкрито 5 кримінальних проваджень, досудові розслідування завершені у 3 з них, 1 обвинувальний акт скеровано до суду.

Правоохоронці Львівщини нагадують, що за жорстоке поводження з твариною, що призвело до її каліцтва чи загибелі, передбачена кримінальна відповідальність. Максимальне покарання –  позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Крім того, за знущання над тваринами, завдання їм фізичного болю, страждань, а також залишення тварин напризволяще чи порушення правил їх утримання, стосовно порушників може бути складено адмінпротокол за ст. 89 (Жорстоке поводження з тваринами), що тягне за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адмінарешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо її перебування у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Поліцейські закликають громадян не бути байдужими та повідомляти про кожен відомий їм факт жорстокого поводження з твариною чи неналежного утримання на оперативну лінію 102.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Голос Сокальщини на GoogleNews