Кримінальні події

Правоохоронці застерігають: дотримуйтесь правил особистої безпеки при поводженні з мисливською зброєю

На Львівщині стартував сезон полювання на пернату дичину.

Впродовж минулого року під час полювання на території Львівської області внаслідок порушень правил безпеки троє осіб отримали вогнепальні поранення.

Щоб запобігти загибелі та травмуванню людей, правоохоронці здійснюють контроль за дотриманням правил особистої безпеки при поводженні з мисливською зброєю, її носінні, зберіганні та транспортуванні.

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» право на полювання мають особи, які досягли 18-річного віку за умови наявності дозвільних документів на використання вогнепальної мисливської зброї.

Нагадуємо, що в разі відсутності тих чи інших дозвільних документів передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Категорично заборонено полювати у недозволених місцях та в темну пору доби, використовувати немисливську (в тому числі військову) вогнепальну, пневматичну та іншу стрілецьку зброю, а також нарізну  вогнепальну  зброю та набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше ніж 5 міліметрів.

Основною запорукою безпеки під час полювань є неухильне дотримання правил експлуатації вогнепальної зброї та дисципліна громадян. Забороняється направляти зброю на людину або домашніх тварин, передавати її в інші руки, попередньо не оглянувши і не розрядивши, стріляти без необхідності та вживати спиртні напої.

Керівники полювання, єгері, начальники команд, які допустили проведення мисливства без відповідного інструктажу і дозволили участь у полюванні особам у нетверезому стані, несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.