Головна / Кримінальні події / Пройшов рік як Сокальський РВ ГУ МВСУ у Львівській області очолив полковник Ярослав ВАЩИШИН

Пройшов рік як Сокальський РВ ГУ МВСУ у Львівській області очолив полковник Ярослав ВАЩИШИН

Які зміни відбулися за цей час в райвідділі міліції? На це та інші запитання він відповів кореспонденту “Голосу з-над Бугу”.
 
– Ярославе Васильовичу, пригадую, коли Вас представляли особовому складу, йшла мова і про те, що необхідно покращити матеріальнотехнічну базу райвідділу. То що вже зроблено?

– Почали з ремонту приміщення. Вже відремонтували перший поверх, чергову частину, яка давно не відповідала сучасним вимогам, в ній, а також в кімнаті утримання та у внутрішньому дворі встановили камери відеоспостереження. На перший поверх незабаром переселяться канцелярія, облікова група. Також відремонтували крило, де розташований карний розшук, паспортне відділення, дахи приміщення і гаражів. Зараз ремонтуємо центральну частину приміщення, сходову клітку. Закупили комп’ютери, меблі. Все це вдалось зробити завдяки розумінню і допомозі підприємств, приватних підприємців, 30 тисяч гривень виділило наше Міністерство. Отримали три нові автомобілі  для конвоювання засуджених, охорони громадського порядку та карного розшуку. Надалі плануємо перекрити дах приміщення райвідділу.

– Нині бачимо чимало молодих облич у міліцейській формі, то як справи з кадрами?

– Ще є некомплект 11 осіб, особливо потрібні кадри на сержантські посади. Біда в тому, що зараз нема набору з цивільних вузів і в нас мізерна зарплатня. Щоб був якісний особовий склад, потрібно найперше підняти заробітну плату. Наприклад, старший оперуповноважений, який має 510 років вислуги, отримує 1900 грн. Порівняйте, в Білорусі  1,5 тис. доларів США. І все ж наші люди працюють вдень і вночі, в спеку і в сніг.

– Охарактеризуйте, будь ласка, стан злочинності в районі.

– Маємо декілька нерозкритих тяжких злочинів. Це вбивство жінки в травні цього року біля котельні неподалік Червонограда. Вже знайшли очевидців, склали фоторобот і я впевнений: вбивцю знайдемо. 24 вересня на Соснівському перехресті знайшли труп велосипедиста. Водія, який втік з місця пригоди, розшукуємо. До речі, втік він даремно: за даними огляду місця події, велосипедист виїхав на смугу зустрічного руху і водій у темну пору міг його просто не побачити. Три нерозкритих вбивства залишились ще з минулих років. Крім того, шукаємо злочинців, які пограбували Ощадбанк в Острові, тих, що понищили пам’ятники у Великих Мостах. Над останнім злочином працюємо спільно зі Службою безпеки, адже зрозуміло, що це  не просте хуліганство.

У цьому році порушено 34 кримінальні справи (у минулому році  51), що стосуються наркотиків, більшість з них  за зберігання наркотичних речовин, 10  за збут ( в 2010му  3). Якщо в минулому році наші працівники більше виявляли посівів маку, то в цьому  зберігання та збут наркотичних речовин. В цьому році також зареєстровано 12 шахрайств, 5 з них розкрили і передали в суд. Частина з них пов’язана з психологічним тиском на людей, гіпнозом, під дією якого вони віддавали гроші, золоті прикраси, інша частина  із заволодінням, як правило колишніми засудженими, мобільних телефонів та позичкою грошей. Тому ще раз підкреслю: не довіряйте незнайомим людям, які втираються до вас в довіру. Якщо ви щось запідозрили, вимагайте документи, що посвідчують особу, запам’ятайте номер авто та особу і звертайтеся до нас. Як показує практика, люди не завжди знають куди звертатися. Іноді кажуть: міліція прикриває справу. А виявляється, що людині потрібно було відразу звернутися в суд. В мене на прийомі побувала приблизно сотня осіб і з більшістю з них знайшов порозуміння.

– До речі, не раз чула, що люди, в яких поцупили мобільні телефони, кажуть, що їх ніхто і шукати не буде.

– І даремно. Скажу, що ми знайшли і повернули власникам більш як 80 відсотків вкрадених мобільних телефонів. Зрештою, відзначу, що збільшилась кількість розкритих злочинів, а також покращилось розкриття тяжких і особливо тяжких злочинів. Протягом цього року під час проведення масових заходів більше 200 разів працівників міліції залучали до охорони громадського порядку і вони не допустили його грубих порушень. Відрадно те, що зменшилось надходження скарг на дії працівників райвідділу, хоча об’єктивно не завжди в нашій роботі можуть бути задоволені всі сторони процесу. Користуючись нагодою, хочу звернутись до жителів району: якщо вам відомі факти порушень, допущених працівниками міліції, або необ’єктивного розгляду заяв, розслідувань кримінальних справ, то керівництво райвідділу готове завжди відреагувати, допомогти у встановленні істини. Прийомний день у мене щопонеділка, однак готовий в будьякий зручний для громад час вислухати кожного і дати пораду.

– Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла
Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!