Головна / Кримінальні події / Перевірили збір коштів у школах і садочках

Перевірили збір коштів у школах і садочках

В Сокальському районі функціонує 67 навчальних закладів, де навчається близько дев’яти тисяч учнів та вихованців, батьками чиїх щорічно надається благодійна допомога на господарські та інші потреби закладу, сумарний розмір якої обчислюється сотнями тисяч гривень. Водночас, непрозорий порядок збору та освоєння таких коштів створює труднощі в перевірці їх цільового використання.

Згідно з вимогами чинного законодавства, створювати благодійні фонди та контролювати надходження і розподіл залучених коштів на потреби навчальних закладів мають право батьківські комітети. Такі комітети підлягають обов’язковій реєстрації, про що необхідно повідомляти керівництво освітньої установи. Однак, діяльність батьківських комітетів у школах району не реєструється та офіційно не визнається.

Враховуючи наведене, прокуратурою району проведено перевірку у відділі освіти Сокальської РДА та підпорядкованих загально-освітніх і дошкільних навчальних закладах району щодо збору та освоєння благодійних внесків батьків і батьківських комітетів, функціонування останніх, за результатами якої виявлено низку порушень закону.

Зокрема, в окремих навчальних закладах району відсутні розроблені у встановленому законодавством порядку положення про батьківські комітети, які б визначали правову основу діяльності останніх.

Перевіркою з’ясовано, що всупереч вимогам Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про благодійну діяльність та благодійні організації» та ін., навчальними закладами району обліковано у встановленому законом порядку лише до 15% усіх надходжень.

На усунення виявлених порушень прокуратура району внесла подання у відділ освіти Сокальської РДА.

Ярослав ГАРАСИМЧУК,
старший прокурор прокуратури району, юрист 2 класу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 + twenty =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!