Головна / Кримінальні події / Сокальський РВ повідомляє про проведення операції “Мак”

Сокальський РВ повідомляє про проведення операції “Мак”

Сокальський РВ повідомляє населення про те, що на території України, з 20 травня до 26 вересня, про­водяться оперативно-профілактичні заходи, під умовною назвою "Мак", щодо виявлення і знищення нелегальних посівів маку та конопель, перекриття каналів надходження до споживачів.

Щороку міліція проводить операцію "Мак", метою якої є виявлення та знешкодження незаконних посівів маку та конопель. Нагадаємо, що за це настає адмініст­ра­тивна та кримінальна відповідальність. Однак, незважаючи на це, охочих заробити на чужій біді, ім'я якій – наркозалежність, не бракує. І хоча в більшості оперативних зведень фігурують не якісь там наркоди­лери чи запеклі злочинці, а звичайнісінькі бабусі-пенсіонерки, за ними, як свідчить досвід, нерідко стоять саме тіньові ділки, котрі затарюють по селах наркозілля великими партіями. Наркоділки, чудово відаючи, які санкції, передбачені законом, самі не "світяться", підшуковують для цього "бізнесу" сільських пенсіонерів. Останні і в цінах не розбираються, та й, зважаючи на їхній вік, відповідальності серйозної не нестимуть. Максимум – умовний термін покарання. А якщо прийде дільничний, завжди можна пустити сльозу, прикри­ваючись казочками про "пиріжки з маком" та коноплі "від жуків".

Проте міліція таким байкам вже не вірить. Якщо кількість виявлених на городі стебел маку чи конопель перевищує дозволені показники, то вирішується питання про порушення кримінального провадження. А вже суд визначає, яке покарання – штраф чи в’язниця очікує "сердешну бабусю". Отож добре подумаймо, чи варті "пиріжки з маком" лави підсудних…

В Україні вирощування, продаж та зберігання снодійного маку, а тим паче конопель, заборонено. З року в рік Міністерство внутрішніх справ України попе­реджає громадян про неминучу відповідальність за незаконне вирощування снодійного маку та конопель. В нашій країні це є ліцензованим видом діяльності. На суб'єкта господарювання, який культивує вищеназвані види рослин, накладається ціла низка обмежень: спеціальне поле, тік та сховище, відповідна охорона цих об'єктів, визначений перелік осіб, які допущені до роботи з культивуванням та перевезенням нарковмісних культур. Культивування снодійного маку і конопель з низьким вмістом наркотичних засобів для промислових потреб, за винятком виробництва та (або) виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин, може здійснюватися підприємствами будь-яких форм власності за наявності в них ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності, виданої Кабінетом Міністрів або уповноваженим ним органом.

Володимир СПІЧАК,

начальник Сокальського РВ УМВСУ у Львівській області.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!