Головна / Кримінальні події / Стражі порядку стоять на посту

Стражі порядку стоять на посту

 Щодня проходжу повз Сокальський райвідділ міліції, який нині очолює підполковник міліції Володимир Спічак, і з кожним роком бачу все більше молодих облич. З одного боку це добре: молоді завжди енергійніші, комунікабельніші, але з другого, звичайно, є й мінуси, і найперший – брак досвіду.

– З часом досвід прийде,– сказав під час нашої розмови заступник начальника відділу по роботі з кадрами, підполковник міліції Олександр Антонюк.– Головне, що у нас працюють фахівці: 79 із 90 осіб мають вищу і неповну вищу освіти. Тільки в цьому році прийняли 7 юнаків та дівчат, які закінчили Львівський державний університет внутрішніх справ. Про фаховість свідчить і той факт, що 5 офіцерів мають звання підполковника, серед них одна жінка – Олена Лазо, яка має двадцять один рік вислуги.

Серед начальників відділень є також чимало молодих спеціалістів. Наприклад, одне з головних відділень – слідче – очолює капітан міліції Ігор Дещиця. У 2005 році він закінчив Львівський юридичний інститут і був призначений на посаду слідчого слідчого відділення Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області. Зарекомендував себе як професійно грамотний, дисциплінований, добросовісний працівник. За сім років роботи набув значного досвіду і тепер допомагає молодим оволодівати фахом слідчого. З дванадцяти осіб троє працюють тут лише по піврокурік. Та незважаючи на це, відділення справляється з роботою: за одинадцять місяців цього року слідчі прийняли до провадження 350 кримінальних справ (в 2011 році їх було 206), по 176 закінчили розслідування (156). Навантаження на одного слідчого немале – більше п’яти кримінальних справ.

– Наші слідчі професійно та сумлінно ставляться до своїх службових обов’язків, допомагають один одному, а у важких випадках звертаються за допомогою до мене,– зазначив Ігор Дещиця.

Слідчі займаються не тільки паперовою справою, вони й злочинців затримують. Для цього потрібна хороша фізична форма, вміння володіти зброєю. І в цьому начальник відділення показує приклад підлеглим. Серед слідчих є й чотири жінки: старші слідчі – майори міліції Галина Андрієцька та Наталія Россовська, слідчі – майор міліції Наталія Свистун та лейтенант міліції Марія Криса.

До речі, у райвідділі служать тринадцять жінок, найбільше – 5 – у службі дільничних інспекторів, 2 – у відділенні кримінальної міліції у справах дітей (ВКМСД), яку очолює капітан міліції Ірина Мроць. Шість років служить вона у міліції, водить авто, володіє зброєю. Привітна і скромна, вміє знайти шлях до сердець юних, а ще у вільний час пише ліричні вірші! Ця служба малочисельна – лише чотири працівники, – але виконує велику роботу, найперше, спрямовану на попередження негативних явищ у молодіжному середовищі. Чимало підлітків нині, на жаль, можна побачити на вулиці з цигаркою в роті та з пляшкою в руках, вони здійснюють правопорушення та злочини. 31 з них стоїть на обліку у ВКМСД, а ще 13 – неблагополучних сімей. Нелегко переконати їх вести здоровий і правильний спосіб життя, а батьків – щоб приділяли належну увагу вихованню та навчанню дітей. Тут потрібно і силу волі мати, і психологом бути, і повністю віддаватись роботі. І вдень, і вночі ці тендітні жінки нарівні з чоловіками несуть нелегку службу: виїжджають на виклики, злочини, у рейди… А вдома їх чекають сім’ї, діти, хатня робота.

– Звичайно, іноді хочеться більше часу й уваги приділити сім’ї, але це виходить зрідка,– сказала Ірина Мроць.– Часто чужими дітьми займаємось більше, ніж своїми – така у нас робота. Але я вже звикла.

Їм нечасто дарують квіти. Але в день професійного свята кожна отримає букет і вітання від своїх колег. Та, ймовірно, що цього дня комусь доведеться їхати на місце чергового злочину, бо робота є робота.

І сьогодні в добре облаштованому приміщенні райвідділу міліції стражі порядку стоять на посту. Хочеться побажати їм фахової і чесної боротьби із злочинністю.

Валентина БЛУДОВА.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!