Кримінальні події

В Сокалі обікрали церкву

Красти  то гріх. А обкрадати святі храми, то подвійний гріх. На другий день Великодніх свят злодії проникли у церкву св. Миколая у Сокалі і забрали певну суму грошей. Також “непрохані гості” намагались пограбувати храми св. ап. Петра і Павла і св. Архистратига Михаїла. Але їм не вдалося. Спрацювала сигналізація. З цього приводу відбулося засідання ради церков Сокальського району, під головуванням голови РДА Наталії Карташової. Також на ньому були присутні заступник голови районної ради В. Чуб, керівник апарату  РДА М. Христинич, начальник Сокальського РВГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області, майор служби цивільного захисту Ю. Тузяк, головний державний інспектор інспекції ДАБК у Львівській області Г. Якимець, начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА М. Баралус, начальник Сокальського РВ ГУМВСУ, підполковник міліції В. Спічак, заступник начальника РВ ГУМВСУ В. Звадюк, в.о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА М. Михайлюк, головний спеціаліст відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій РДА Г. Царинська, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Л. Луців, духовенство: о. Петро Звір, о. Володимир Жарський, о. Роман Синицький, о. Ярослав Кащук.

На засіданні ради церков розглянули три питання: про запобігання крадіжок у церквах; про протипожежний захист у церквах; про дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм державних стандартів і правил.

Розпочала засідання голова Сокальської РДА Наталія Карташова: "На жаль, останнім часом стаються події, які турбують громадськість і владу. Йдеться про проникнення злодіїв у храми Сокаля і навіть крадіжки. Нам спільно треба подумати над тим, як захистити церкви від таких непроханих гостей, як діяти настоятелям церков і владі у такій ситуації". Більш детально з цього приводу виступив начальник сокальської міліції Володимир Спічак: "Злочинці проникають у храм через вікно або вхідні двері і викрадають гроші, які є в скарбничці  пожертви громадян. Представники сокальської міліції проводять заходи, щоб знайти злочинців і затримати.  Просили священиків, щоб у храми провели сигналізацію, або хоча б поставили ґрати на двері і вікна на першому поверсі, а також встановили так звані "ревуни" чи прожектори з фотоелементами. Добре було б, якби у селах разом з дільничними чергував біля церкви хтось із церковної десятки".

Про заходи протипожежної безпеки церков району доповів начальник Сокальського РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області, майор служби цивільного захисту Ю. Тузяк, який, зокрема, підкреслив, що були проведені перевірки всіх церков району, винесені приписи настоятелям церков і вказано на виявлені недоліки. Основну увагу звертали на електромережу у храмах, забезпечення церков первинними засобами пожежогасіння, наявність пожежної автоматичної сигналізації. Проте досі не виконано 60 відсотків заходів, вказаних у приписах.

В обговоренні цього питання активну участь взяли священики, які висловили свої пропозиції і побажання. Державний інспектор інспекції ДАБК у Львівській області Г. Якимець та начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА М. Баралус вели мову про дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм державних стандартів і правил. Доповідачі, зокрема, підкреслили, що за роки незалежності в районі побудовано багато церков. Але чимало з них не прийняті в експлуатацію, не оформлені належні документи. Це велика проблема. У 2012 році збільшилися штрафи за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Зокрема, стосовно об'єктів культурної спадщини штрафна санкція сягає від 103 тисяч гривень до мільйона. У храмах не можуть відбуватися Богослужіння, якщо вони не прийняті в експлуатацію. Тому тут треба навести порядок і оформити всі документи.

Оксана ПРОЦЬ.

65993924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.