– Протягом дев’яти місяців цього року в Сокальський РВ надійшло 1862 заяви, повідомлення та іншої інформації про злочини та пригоди (2017 за аналогічний період минулого року), по 349 з яких порушено кримінальні справи по всіх лініях служб, що на 14,1 відсотка більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 0,8 відсотка (всього зареєстровано 132 злочини) кількість зареєстрованих злочинів категорії тяжких та особливо тяжких. За звітний період працівники райвідділу розкрили 24 злочини минулих років.
Враховуючи вищенаведене, можна стверджувати, що реєстрація повідомлень зменшилась. У більшості випадків по них виносились постанови про відмову в порушенні кримінальних справ, однак збільшилась кількість повідомлень з явними ознаками злочину, по яких були порушені кримінальні справи.
Рішення по всіх повідомленнях та іншій інформації про злочини і пригоди приймались в термін: до 3 діб – 1179 (67,4%); від 3 до 10 діб – 571 (32,6 %); понад 10 діб – 0. В тому числі, в порівнянні з показниками минулого року, відстежується зростання кількості таких видів злочинів як: крадіжка – 184 в поточному році (107 розкрито) проти 143 в минулому році (79 розкрито), шахрайства – 25 в п. р. (13 розкрито) проти 12 в м. р. (4 розкрито), хуліганство – 13 в п. р. (8 роз-крито) проти 10 в м. р. (3 розкрито), вбивства – 3 в п. р. (3 розкрито) проти 2 в м. р. (1 розкрито), пограбування – 9 в п. р. (6 розкрито) проти 7 в м. р. (6 розкрито), згвалтування – 1 в п. р. (1 розкрито) проти 0 в м. р., незаконне заволодіння – 6 в п. р. (6 розкрито) проти 4 в м. р. (4 розкрито), незаконне заволодіння в т. ч. автомобілями – 5 в п. р. (всі розкрито) проти 1 в м. р. (розкрито).
Одночасно з цим за звітний період, у порівнянні з 2011-им, відстежується тенденція зниження рівня таких видів злочинів, як: крадіжка з квартир – 4 в п. р ( 3 розкрито) проти 5 в м. р. (5 розкрито), незаконний обіг наркотиків – 26 в п. р (24 роз-крито) проти 28 в м. р. ( 24 розкрито), незаконний обіг зброї – 4 в п. р. (4 розкрито) проти 3 в м. р. (2 розкрито), розбої – 0 в п. р проти 1 в м. р. (розкрито), тяжкі – 1 в п. р. (роз-крито) проти 3 в м. р. (розкрито), ДТП – 9 в п. р. (5 розкрито) проти 10 в м. р. (7 розкрито).
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась кількість злочинів, скоєних раніше судимими – з 97 в м. р. до 92 в п. р., питома вага відповідно знизилась з 38,8% до 36,8 % . Зменшилась кількість злочинів, скоєних особами в стані алкогольного сп’яніння – з 65 в м. р. до 23 в п. р.
На рівні минулого року залишається кількість злочинів, вчинених у громадських місцях – вісімнадцять. Зменшилась кількість злочинів, вчинених на вулицях, з 12 в м. р. до 7 в п. р.
Зросла кількість злочинів, вчинених неповнолітніми – з 12 в м. р. до 32 в п. р., та групою осіб – з 18 в м. р. до 38 в п. р.
Залишок нерозкритих злочинів минулих років становить 1094, з яких – 669 тяжких та особливо тяжких.
Як видно з наведеного аналізу, за звітний період 2012 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, відстежується зростання по злочинах проти власності (крадіжки, грабежі, шахрайства), які становлять значну частину від загальної кількості.
Основним причинами зростання злочинності на території обслуговування є: економічна ситуація в регіоні, відсутність робочих місць; неналежна заробітна плата; ріст злочинності серед неповнолітніх – виїзд батьків на заробітки за кордон; низький рівень виховання неповнолітніх в навчальних закладах; зростання рецедивної злочинності – недостатній контроль з боку ОВС, місцевих органів влади за особами, які звільнені з місць позбавлення волі, їх працевлаштування та забезпечення житлом, відношення суспільства до цієї категорії громадян; зростання вуличної злочинності – відсутність патрульно-постової служби; низький рівень матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ.
Протягом звітного періоду в оцінці оперативно-службової діяльності служб та підрозділів Сокальського РВ головна увага приділялась розкриттю злочинів.
Служби ВКМСД, СДІМ та ДАІ мають вищий показник питомої ваги в розкритті злочинів у порівнянні з середньообласним показником. Всім іншим службам необхідно покращити розкриття злочинів та показники оперативно-службової діяльності.
Причини та шляхи усунення. В першу чергу, низька роль керівників середньої ланки в організації роботи підлеглих в частині постановки конкретних завдань та контролю за їх виконанням; відсутність планового системного підходу до організації роботи по розкриттю злочинів з числа зареєстрованих (залишку) та злочинів минулих років; недостатньо та не належному рівні відпрацьовується під обліковий елемент на причетність до вчинення злочинів, а також проводиться робота по збору оперативної інформації, по якісній заміні агентури та ефективному використанню наявної; по організації та проведенню планових оперативних заходів, як по розкриттю того чи іншого злочину, так і по профілактиці злочинності, відпрацюванню криміногенних зон.
Статистичні дані свідчать про те, що за дев’ять місяців 2012 року в ЖРЗПЗ Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області зареєстровано 1862 повідомлення проти 2017 за аналогічний період 2011 року заяв та повідомлень про злочини та пригоди по яких прийнято наступні рішення: пору-шено кримінальних справ – 256 (2011 р.), 247 (2012 р.); заведено протокольних проваджень – 15 і 6; відмовлено в пору-шенні кримінальних справ – 1457 і 1304; направлено за належністю – 241 і 193; інформація не підтвердилась – 1 і 0.
Співробітники СКР прийняли рішення про відмову в порушенні кримінальних справ по 51 заявах та повідомленнях, ГБНОН – по трьох матеріалах перевірок, ВКМСД – по 20 матеріалах перевірок, СДСБЕЗ – по 30 матеріалах перевірок, слідчими СВ – по 306 матеріалах перевірок, дільничними інспекторами міліції – по 878 матеріалах, співробітниками ДАІ – по 16 матеріалах перевірок.
Робота слідчих на основних напрямках роботи активізувалася, якість розслідування кримінальних справ на задовільному рівні. Закінчено розслідуванням в 2012 році 248 кримінальних справ, всі кримінальні справи скеровано в суд згідно з ст. 225 КПК України.
У звітному періоді співробітниками Сокальського РВ ГУ МВС випадків порушення процесуальних граничних термінів розгляду матеріалів перевірок не допущено.
На території Сокальського району проживає 19525 неповнолітніх осіб, з яких 9555 – шкільного віку. За дев’ять місяців 2012 року 22 неповнолітні скоїли 32 злочини, а за аналогічний період 2011 року – 11 неповнолітніх скоїло 12 злочинів. Є збільшення кількості учасників злочинів на 11 неповнолітніх, а кількість злочинів збільшилась на 20. За цей період неповнолітніми скоєно: 16 – крадіжки чужого майна, 7 – незаконних заволодінь транспортним засобом, 5 – шахрайств, по одному – придбання майна, одержаного злочинним шляхом; збут наркотичних засобів; незаконну порубку лісу; погрозу або насильство шодо працівника правоохоронного органу. За аналогічний період 2011-ого неповнолітніми скоєно: 5 – крадіжки чужого майна, по одному – грабіж; хуліганство; порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортного засобу особами, які керують транспортними засобами; придбання майна, одержаного злочинним шляхом; приховування злочину; два – незаконних заволодіння транспортним засобом.
Працівники ВКМСД Сокальського РВ ГУ МВСУ проводили планові заходи, спрямовані на попередження негативних проявів серед молоді, вчинення злочинів і правопорушень, вживання алкогольних напоїв, наркоманії тощо.
За дев’ять місяців проведено 45 рейдів по м. Сокаль та населених пунктах району, під час яких виявлено: 8 фактів перебування неповнолітніх у громадському місці у стані алкогольного сп’яніння (по даному факту неповнолітніх та їх батьків притягнуто до адміністративної відповідальності), 13 фактів куріння тютюнових виробів неповнолітніми в гро-мадських місцях (по даному факту неповнолітніх притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 175-1 КУпАП) та 10 випадків продажу неповнолітнім слабоалкогольних напоїв: 2 – в магазині «Софія» м. Сокаль, 2 – в магазині «Все для Вас» м. Сокаль, по одному – в магазині «Продукти» с. Хоробрів; в кафе-барі «Імпульс» с. Тартаків; у кафе-барі «Медея» с. Борятин; у магазині ПП «Крук», с. Романівка; у ПП «Гарасимчук» с. Скоморохи; у ПП «Кукуруза» с. Скоморохи (по даному факту працівників притягнуто до адміністратив-ної відповідальності за ст. 156 ч. 2 КУпАП). Також виявлено сім випадків доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння (ст. 80 КупАП). По даних фактах винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. З усіма неповнолітніми, які притягнуті до адміністративної відповідальності, та їх батьками проведені профілактичні бесіди про недопустимість в подальшому вчинення ними правопорушень та злочинів.
Крім того, працівники ВКМСД з метою профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі прочитали 38 лекцій у навчальних закладах району, чотири рази виступили у засобах масової інформації. Протягом звітного періоду вони виявили та поставили на облік 27 неповнолітніх.
На обліку у ВКМСД Сокальського РВ УМВСУ перебуває 35 неповнолітніх, з них: 14 – засуджених із встановленням іспитового терміну, 14 – яким пред’явлено звинувачення і не взяті під варту на час попереднього слідства, 2 – звільнені від кримінальної відповідальності та покарання на підставі ЗУ «Про амністію», 1 – звільнений від покарання із застосуванням ПЗВХ, 1 – звільнений від Покарання із застосуванням громадських робіт та семеро, на яких заведено алфавітно-довідкові картки.
Також на обліку перебуває 14 неблагополучних сімей (у поточному році на облік поставлено 8), з якими щомісячно проводиться профілактична робота; ці сім’ї відвідують працівники ВКМСД за місцем їх проживання.
У 2012 році працівники ВКМСД виявили два факти вчинення фізичного та психологічного насильства в сім’ї. Осіб, винних у цьому, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП та поставлено на облік ВКМСД Сокальського РВ ГУ МВСУ.
Працівниками відділення складено та скеровано до суду 107 адміністративних протоколів за скоєння правопорушень, передбачених КупАП та розкрито особисто тринадцять злочинів.
За дев’ять місяців 2012 року дільничними інспекторами міліції особисто розкрито 107 злочинів загально-кримінальної спрямованості (питома вага розкриття 42,8, по області – 26,5), за участю розкрито 205 злочинів. По протокольній формі досудової підготовки матеріалів розкрито шість, по ст. 395 КК України – один.
Встановлено адміністративний нагляд по п. "В" 9 раніше судимим, що формально підпадають під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Всього на профілактичному обліку перебуває 508 осіб, з них 132 раніше судимих, 31 – «формальник», 14 – адмінна-глядових, 119 осіб, що вчиняють насильство в сім’ї. Так, за вказаний вище період складено 23 протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 187 КУпАП.
На виконання антиалкогольного законодавства працівники СДІМ Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області проводять постійну профілактичну роботу. Зокрема, особовим складом у вечірній та нічний час проводяться рейди на території м. Сокаль та Сокальського району з метою перевірки режиму роботи розважальних закладів.
Неодноразово керівництво РВ скеровувало листи щодо обмеження графіку роботи розважальних закладів, що функціонують з порушенням графіку роботи, а саме: чотири подання на бари «Затишок», «Тест», бар на «Мостнафті», «Софі». Складено два протоколи за порушення тиші та 14 за порушення правил зайняття підприємницькою діяльністю.
На території району діють вісім громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону: у Сокалі – ГФ «Безпека», Угнівська міська рада – ГФ «За надійний кордон» задіюється до ОГП із прикордонною службою – «Белз», Карівська сільська рада – ГФ «Рубіж» задіюється до ОГП також із прикордонною службою «Белз», Хоробрівська сільська рада – ГФ «Кордон» задіюється до ОГП із прикордонною службою «Павловичі», Варязька сільська рада – ГФ «Варяж» та ГФ «Русин» задіюється до ОГП із прикордонною службою «Павловичі», Тудорковицька сільська рада – ГФ «Прикордонник» задіюється до ОГП із прикордонною службою «Павловичі» та Стенятинська сільська рада – ГФ «Тризуб», які налічують 103 члени, з яких 6 громадських формувань діють у сільській місцевості, кількість членів – 83.
Закріплено 11 громадських помічників за дільничними інспекторами міліції Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області.
Члени громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону спільно з дільничними інспекторами міліції Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області залучались до охорони громадського порядку під час масових заходів до дня святкування новорічних та різдвяних свят на території м. Сокаль та Сокальського району, Дня міста Сокаля, а також по відпрацюванню населених пунктів по операціях «Зброя та вибухівка», «Металобрухт», «Первоцвіт», «Безхатченко» та по ліквідації стихійної вуличної торгівлі. Задіювались щодо виявлення незаконного спалювання минулорічної сухої рослинності. Спільно з дільничними інспекторами міліції проводили профілактичні заходи, пов’язані з відвідуванням помешкань громадян.
За січень-вересень 2012 року у Сокальському РВ ГУ МВС України у Львівській області зареєстровано 26 злочинів за фактами незаконного обігу наркотиків: ст. 307 КК України – шість; ст. 309 КК України – один; ст. 310 КК України – дев’ятнадцять.
Пріоритетними напрямками оперативно-службової діяльності райвідділу є: розробка механізму оперативного відстеження криміногенної ситуації в регіоні, оперативне реагування на зміну та ефективне використання в боротьбі зі злочинністю наявних сил та засобів РВ; розкриття крадіжок, шахрайств та хуліганств; розкриття нерозкритих особливо тяжких та тяжких злочинів поточного року та минулих років; посилення боротьби з проявами організованої злочинності; зосередження основних зусиль на викритті злочинів у кредитнофінансовій, банківській системах, паливно-енергетичному комплексі, цільового використання кредитів, фактів корупції та хабарництва; вирішення кадрових та організаційних питань роботи РВ, отримання максимальної службової віддачі від кожного співробітника.
Володимир СПІЧАК, начальник Сокальського РВ УМВС України у Львівській області