Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Від початку року поліцейські Львівщини склали 2393 постанови за завідомо неправдиві виклики спецслужб

Правоохоронці нагадують – відповідно до ст.183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) Кодексу України про адміністративні правопорушення, за такі протизаконні дії передбачена адміністративна відповідальність – накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 3400 гривень).

Про це Голосу Сокальщини повідомили у Поліції Львівскої області.

Переважно неправдиві виклики стосуються фактів домашнього насильства – громадяни телефонують на оперативну лінію 102, повідомляють про те, що їх родич вчиняє конфлікт, або навіть бійку, а коли на місце події приїжджають правоохоронці, факт не підтверджується.

Нерідко неправдиві виклики спецслужб вчиняють особи, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. До прикладу, 27-річний житель Яворова, перебуваючи у стані наркотичного сп’яніння повідомив про незаконне заволодіння його автомобілем, чого насправді не було.

Інколи надходять скарги на порушення публічного порядку, режиму тиші, правил перебування у громадських місцях (розпивання алкогольних напоїв, нецензурна лайка і таке інше) тощо. Коли на місце прибувають поліцейські, заявники відмовляються від своїх слів.

Проте, бувають випадки, коли надходять неправдиві повідомлення про тяжкі та особливо тяжкі злочини, нанесення тілесних ушкоджень та навіть вбивства, які також надалі не підтверджуються.

На кожне таке повідомлення реагують правоохоронці – за вказаними адресами працюють екіпажі груп реагування патрульної поліції, дільничні офіцери поліції та поліцейські офіцери громад, інколи – слідчо-оперативні групи та співробітники інших служб поліції, задіюються працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій та медики.

Проводяться перевірки, обстеження, навіть евакуації. Але головне – правоохоронці, реагуючи на неправдиве повідомлення, не можуть бути там, де люди дійсно потребують їх допомоги.

Тому закликаємо громадян – перш ніж повідомляти на оперативну лінію про злочини чи правопорушення, переконайтеся у достовірності цієї інформації.

Exit mobile version