Кримінальні події

Від початку року на дорогах Львова та області сталось 243 дорожньо-транспортних пригоди за участю нетверезих водіїв

Внаслідок цих автопригод 6 осіб загинули, ще 13 – були травмовані. Правоохоронці виявили та притягнули до відповідальності 2969 водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Нагадаємо, поліцейські Львівщини проводять комплексні профілактичні заходи з метою зменшення аварійності на автошляхах. Проведено ретельний аналіз стану автомобільних доріг області з визначенням місць концентрації ДТП, їх причин та наслідків. З врахуванням результатів цього аналізу, збільшено кількість екіпажів поліції, задіяних до нагляду за безпекою дорожнього руху.

Особливу увагу правоохоронці приділяють виявленню водіїв, які керують транспортними  засобами у стані алкогольного сп’яніння. Їх поліцейські притягують до передбаченою Законом відповідальності.

Довідка. Керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння є правопорушенням, передбаченим ст.130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) КУпАП і тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Повторне протягом року вчинення цього ж правопорушення тягне  за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Порушення, вчинене особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння або за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

Окремо зазначимо, що у відповідності до цієї ж статті КУпАП – відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції тягне за собою вище перелічені покарання.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Голос Сокальщини на GoogleNews