Спільний рейд нещодавно провели сокальські правоохоронці разом з журналістами «Голосу з-над Бугу», аби виявити та попередити злочини і правопорушення на території району.
Після проведення цільового інструктажу рейдова група, у яку входили заступник начальника Сокальського райвідділу міліції, начальник міліції громадської безпеки, підполковник Володимир Звадюк, начальник сектора дільничних інспекторів міліції Олександр Сідельник та помічник дільничного інспектора міліції Андрій Лаврів, вирушила в дорогу. Субота, 16 година, вихідний день, на службовій машині прямуємо у Великі Мости через Бендюгу. Міліціонери кажуть, що в бендюзькому лісі не бракує крадіїв деревини, але цього дня нікого тут не зустріли. Надворі тільки-но випав сніг, тому будьякі сліди від транспорту в лісі не залишились би непоміченими.
По слизькій, ямистій дорозі дістались до Великих Мостів. На вулиці сутеніло, але у місті було все спокійно. Хуліганів, молодиків напідпитку, які б порушували громадський порядок, не побачили. Зайшли й у кілька магазинів, які працюють у Великих Мостах, аби проконтролювати, чи не продають піротехнічних засобів. Але ні петард, ні бенгальських вогнів на прилавках не було.
Працівники міліції розповіли, що цьогоріч вилучили піротехніку в торговельному павільйоні «Любе» у м. Сокаль. Це непоганий заробіток для підприємців, але, на жаль, відповідних документів на товар вони не мають, тож може статися біда. Як от у с. Карів хлопець отримав опіки обличчя ІІ ступеня, внаслідок вибуху петарди.
Далі, проїхавшись вулицями міста, зупинилися навпроти місцевого ринку. Тут ще жваво йшла торгівля продуктами харчування.
Побачили, що на базарі продавець в кіоску продає чоловікові, на вигляд років сорока, пиво, хоча його на прилавку немає. Коли покупець придбав товар, підійшли до нього. І яким же було наше здивування, коли побачили, що у пляшці зпід пива була спиртоводна суміш (!). Правоохоронці роз’яснили покупцю, що це сурогат і той добровільно віддав придбаний товар як речовий доказ. Пляшку зі спиртовою сумішшю в його присутності було опечатано, а чоловік дав пояснення міліціонерам. Він розповів, що за півлітрову пляшку оковитої заплатив п'ятнадцять гривень, тоді як найдешевша півлітра горілки в магазині коштує майже вдвічі дорожче. Ось тому і не бракує покупців на такий сумнівний товар.
На душі стало гірко. Невже так просто можна купити розведений спирт? Можливо, серед клієнтів у цьому кіоску є і школярі, неповнолітні, батьки яких і не здогадуються, що купують їхні діти. Продавці, звичайно, на такий товар ніяких документів не мають, тому люди, які вживають спиртоводну суміш можуть отруїтися. Проте ніхто не задумується над цим. Отак і спивається українська нація. Чомусь настав такий час, що люди задля свого збагачення готові піти на будьякі вчинки, навіть на продаж розведеного спирту, хоч і знають, що це незаконно і може призвести до летальних наслідків. На жаль, такі історії зараз не поодинокі, розведений спирт чи горілку домашнього приготування продають чи не в кожному селі, але міліціонери не мають повноважень закривати ці підпільні точки торгівлі.
Далі через Двірці попрямували у с. Бутини. Тут, за словами міліціонерів, не бракує охочих заробити на вирубці лісу. Є в селі пилорами, де дерева ріжуть на дошки. Ми проїхались Бутинами, Пристанню та Піддовгим, але тут усе було спокійно, крадіїв лісу не зустріли. Чи то через те, що надворі уже було темно, чи, може, просто у вихідний люди не йдуть у ліс?
Відвідала цього дня наша рейдова група і місто Белз. Тут нашу увагу привернув місцевий торговий заклад – чи то кафе, чи то бар «Візит» (підприємець Наталія Кірюшкіна), як його правильно назвати навіть і не знаю, бо вивіски тут немає. Не знайшли тут і кутка споживача, де були б дозвільні документи та графік роботи. В приміщенні – чимало молоді, одні пили пиво, інші – горілку, хоча її тут в продажу немає. Хлопці нам сказали, що купили оковиту в місцевому магазині і принесли із собою. Міліціонери наголосили підприємцю, що приносити з собою алкогольні напої і розпивати їх в громадських місцях заборонено, це тягне за собою відповідальність. Цього разу обмежились попередженням, а ще нагадали, аби тут надалі дотримувались графіку роботи.
Далі попрямували у с. Острів, тут зайшли у місцевий кафе-бар, відвідувачів було небагато, всі старшого віку. Чи то ще рано як для молоді, чи вони їздять на відпочинок у Червоноград – залишається лише здогадуватись.
Рейдова група цього вечора відвідала і с. Скоморохи. В Народному домі саме була дискотека, тож молоді не бракувало. За словами правоохоронців, тут часто бувають бійки, бо молодь вип’є алкоголю і тягне її на «подвиги». На місцеву дискотеку приїжджають юнаки та дівчата не тільки з Сокальщини, а й з Волині. Під Народним домом зустріли чимало відпочивальників, але все було спокійно.
Закінчили рейд пізньої ночі. Підсумовуючи, начальник міліції громадської безпеки, заступник начальника райвідділу Володимир Звадюк зауважив, що такі рейди правоохоронці проводять постійно. Добре знають, де зазвичай стаються крадіжки, бійки, тому ті місця відвідують найчастіше.
Ольга ДИЛИН.
Фото автора.
P. S. Як повідомили правоохоронці, матеріали справи щодо продажу спиртоводної суміші на базарі в м. Великі Мости передали у Червоноградське відділення податкової міліції Державної податкової інспекції. Адже згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом розслідування цієї категорії кримінальних проваджень у їх компетенції.