Поезія

В антології поезії “Небесна сотня” – вірш сокальчан

Недавно у чернівецькому видавництві "Букрек" вийшло друге доповнене видання антології майданівських віршів "Небесна сотня". Сюди увійшли вірші, написані як поетамиаматорами, так і відомими авторами. Серед них  Дмитро Павличко, Мар'яна Савка, Юрій Іздрик, Тетяна Власова, Олександр Ірванець, Любов Проць та інші. Автори деяких віршів й досі не відомі. Загалом представлено вірші 234 авторів з України, Польщі, Білорусі, Франції, Італії, США, Канади та Росії.

Потрапили до збірки і революційні вірші сокальських поетів Любові Бенедишин ("З хроніки Євромандану"), Світлани Мельничук ("Воїн Небесної сотні"), а також уродженця Угнова Івана Гентоша ("Беркутятам").

В алфавітному порядку згадано імена молодих героїв, які загинули на Майдані в Києві 2013-2014 рр., поклавши своє життя на жертвоник Української Нації.

"Небесна сотня" оформлена малюнками, які художники розповсюджували на теренах всесвітньої павутини. Обкладинкою книги послужила картина художниці Марії Федюк, що якнайкраще змалювала бойовий дух героїв на Майдані.

Упорядкувала антологію майданівських віршів письменниця, журналіст Леся Воронюк, котра у передмові "Майдан: український духовний прорив", зокрема, "проаналізувавши сотні текстів, які зібрані в книзі, зауважила, що в українську літературу ввійшли і вже міцно укорінилися два образиантиподи. 

Це "Небесна сотня"  вбиті за правду героїукраїнці й "Беркут"  символ терору і смерті…". Українці "не змогли змовчати, не змогли залишитись осторонь та не написати про те, що рве душу і окрилює водночас".

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews