Поради

10 найцікавіших фактів про кредитах і боргах

В даний час послуги кредитування дуже поширені. Нікого не здивує те, що можна взяти кредит на покупку побутової техніки, навчання, купівлю квартири. Можна взяти кредит на тривалий термін https://sravnibank.com.ua/list/installment-loan/ або запозичити не більшу суму до зарплати. Але запозичення властиво людям не тільки сьогодні, багато цікавого про це зберігає історія.

Як показує вся історія людства, кредитування почалося використовуватися у взаєминах дуже давно. Фактів, що підтверджують це і викликають особливий інтерес, багато. Ось 10 з них.

  1. Перші приклади кредитування можна знайти в історії Стародавнього світу. Так, є підтвердження науковими дослідженнями того, що вже в VIII столітті до н.е. в деяких державах, наприклад, Єгипті, з’явився клас лихварів, які надають позики під відсоток. В цей же час з’явилися і прототипи цінних паперів – hudu (банківські квитки). Стародавня Греція вважається батьківщиною іншого банківського терміна – іпотека (hypotheke). Таку назву носила табличка, за допомогою якої відзначалися земельні ділянки боржника, як згадка про те, що несплата боргу призведе до відторгнення землі на користь кредитора.
  2. Цікаві традиції розкриті в історії індіанського племені кваткутл. В якості застави при позиці боржник залишав своє ім’я, яке залишалося у кредитора до повного погашення боргу. До позичальнику ж все плем’я зверталося в цей період за допомогою жестів і певних звуків.
  3. Слов’яни замінювали розписки різними способами. Одним з них є палички з зарубками. Скільки людина взяла в борг, стільки і зарубок. Паличка ділилася на дві половинки. Одна залишалася у боржника, інша передавалася кредитору.
  4. У середньовіччі в католицькому Римі був введений жорсткий заборона на надання грошових коштів під відсоток. Католицьким духовенством в цей період відсоток розглядався як нажива на тимчасові труднощі іншої людини, що суперечило канонам релігії і прирівнювалося до особливого гріхи. Таких позичальників вважали махінаторами, не пускали до причастя і навіть поховання здійснювали за межами кладовища.
  5. Віддавати борги вчасно потрібно в усі часи і в усіх країнах. Так, на Русі позичальника, який порушив строки повернення боргу, публічно отхажівалі різками. Екзекуція повинна була відродити в близьких жалість і спонукати їх до повернення боргу за боржника.
  6. Більш цікава традиція дотримувалася в Англії в XVI ст. При несплаті боргу людині загрожувала в’язниця. Але його не можна було заарештувати у власному будинку. Виходило, що боржник добровільно укладав себе під домашній арешт до моменту погашення боргу.
  7. Перші банківські організації з’являються в Італії в XV в. Їх призначення полягало в кредитуванні. Такий банк Banca Monte dei Paschi di Siena заснований в 1472 році.
  8. Третє десятиліття XVIII в. позначилося новим кроком в кредитній сфері. Один з меблевих магазинів провів першу рекламну акцію, запропонувавши купувати меблі в магазині з внесенням щотижневого внеску в рахунок вартості покупки.
  9. Уже в XIX в. в світі з’являються спеціалізовані організації, які акумулюють відомості про окремих представників бізнесу та підприємствах. За запитами інформація надавалася для перевірки надійності потенційних контрагентів. Ці організації можна вважати прототипом сучасних бюро кредитних історій. У Росії історія таких організацій веде відлік з початку минулого століття. Ініціаторами створення виступали професійні спільноти, рідше – приватні особи.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.