Поради

Антибрик для корів. Огляд і пристрій

Проблема брикання корів під час доїння або проведення ветеринарних заходів відома вже давно, але, тим не менш, ефективного її вирішення до недавнього часу не існувало. І якщо на великих фермах проблема якось вирішувалася використанням кормових решіток – хедлоків, спеціальних верстатів-стійл або прив’язі, то приватники обходилися підручними засобами або ж постійно страждали від «непокірної» корови.

На щастя, зараз ця проблема на 100% вирішена використанням спеціального пристрою – антібрик для корів.
Прийшла ця ідея з Заходу, де цей пристрій використовується вже не перший рік і успішно себе зарекомендувало.
В Україні антібрик – новинка і мало хто знає про його існування, а хто вже чув не розуміє як він працює. Тому в цій статті докладно розберемо, що до чого.

Що таке антибрик і як він працює?

Існує 2 конструкції антибриков.

– європейського типу;

– американського типу.

Антібрик європейського типу – найпопулярніша і недорога модель. Його функція – фіксація однієї (лівої чи правої) задньої ноги. Візуально представляє С-образну трубчасту металеву конструкцію телескопічного типу. Наявність развіжних частин дозволяє підлаштовувати антібрик під будь-який розмір корови.

Принцип роботи європейського антибрика. Встановлюється між складкою на задній нозі і крижової кісткою з невеликим натягом складки. Під час підняття ноги, з метою хвицнути, створюється больовий ефект, який «відбиває» бажання корови брикатися.

Серед переваг такого антибрика можна відзначити демократичну ціну в межах 250-350 грн., Простоту установки і використання. З мінусів – фіксація тільки однієї ноги. В принципі для більшості господинь такий антібрик повністю вирішує проблему, особливо під час доїння. Якщо ж потрібно зафіксувати відразу 2 задніх ноги, тоді краще вибрати антібрик американського типу.

Принцип роботи і конструкція антибрика американського типу. Являє собою конструкцію з двох вигнутих труб з’єднаних петлею і різьбовим затискачем по типу лещат. Встановлюється зверху перед задніми ногами корови. Після установки, за допомогою нарізного затиску, підтискає обидва кінці антибрика до тіла корови. При спробі брикнуться, так само як в європейському варіанті, відбувається больовий ефект і тварина рефлексивно припиняє брикатися.

Перевага такого антібрика в одночасній фіксації обох задніх ніг корови. Серед недоліків – велика ціна, приблизно в 10 разів вище, ніж антібрика евпропейского типу. Крім того він приблизно в 3 рази важче і габаритніший, що створює додаткові незручності для щоденного використання.

Який антибрик вибрати?

Якщо вам антібрик потрібен лише з метою зафіксувати корову під час доїння, то однозначно ваш варіант – С-подібний антібрик європейського типу. Якщо потрібно часто проводити ветеринарні та зоотехнічні процедури, то ваш вибір – американський антібрик. Другий варіант також часто вибирають ветлікарі і зоотехніки, які постійно працюють з коровами.

Голос Сокальщини на GoogleNews