Поради

Атипове видалення зуба мудрості: операція та відновлення після неї

Ретинований, дистопований, складний – всі ці поняття можуть характеризувати зуб мудрості, який необхідно видаляти. Щоб психологічно підготуватися до операції та розуміти показання, варто дізнатись більше про процес видалення та відновлення після.

Чим унікальні зуби мудрості? Тим, що вони прорізуються в дорослому віці, після 18 років. Пощастило тим 8% людей, у яких цього рудименту вже немає, адже сучасній людині «вісімки» не потрібні. Щасливці й ті, кого оминула необхідність довго чекати прорізування, мучитись – а потім видаляти, якщо зуби зруйнуються самі чи руйнуватимуть сусідні. Сьогодні ж поговоримо про атипове видалення зуба мудрості – досить часту проблему, із якою дорослі приходять до свого стоматолога.

Видаляти чи ні?

Головний принцип сучасної стоматології – зберегти зуб за будь-яку ціну, однак це стосується одиниць, які можна вилікувати та реставрувати. Через віддалене й незручне положення зубів мудрості їх власник часто звертає менше уваги на їх гігієну, а карієс може з’явитись досить раптово. Якщо «вісімку» можна запломбувати – чудово. А от в атиповому випадку показане лише видалення:

  •         якщо зуб так і не прорізався, залишившись під яснами (ретинований);
  •         якщо зуб прорізався неправильно чи не повністю (дистопований);
  •         якщо його положення впливає на корені та емаль сусіднього зуба;
  •         якщо він може нашкодити прикусу в цілому.

Як відбувається видалення?

«Вісімки», або треті моляри – зуби, які мають дуже індивідуальну анатомію: це стосується і форми коренів, і положення в щелепі. Через це до видалення обов’язковими є рентгенографія та загальний огляд хірургом-стоматологом. Він зможе визначити, за якою методикою краще позбавлятись від проблемного зуба.

Просте видалення передбачає використання мінімуму інструментів, адже зуб, що прорізався, має чіткі контури коронки. При атиповому видаленні зазвичай використовуються додаткові інструменти й більше часу: від 20 до 60 хвилин.

Чого ж чекати при операції по атиповому видаленню зуба мудрості?

  •         знеболювання;
  •         розсічення слизової оболонки для створення доступу до зуба;
  •         можливого видалення зуба частинами, з використанням граверу («бормашини»);
  •         після видалення та огляду лунки – ушивання слизової оболонки лікарем.

Ушивання відбувається нитками, що саморозсмоктуються.

Період відновлення

Період відновлення починається одразу після того, як ви піднялися зі стоматологічного крісла. Лікар одразу розказує про можливу появу дискомфорту, який є нормальною реакцією організму на оперативне втручання:

  •         Біль при «відходженні» анестезії необхідно попередити прийомом знеболювального. Після операції він може спостерігатись протягом 2-3 днів.
  •         Ближче до вечора-ночі після видалення та наступного ранку може наростати набряк, що буде посилюватись протягом 2-3 днів, і може зберігатись до тижня, залежно від складності видалення.
  •         Багаторазове, але короткочасне прикладання холоду до щоки в області видаленої «вісімки» дозволить зняти набряк і дискомфорт.
  •         Стоматологи радять більше говорити після операції, навіть незважаючи на біль.
  •         Приймати їжу можна не раніше ніж за 2-3 години після видалення. Наступні 2-3 дні їжа має бути теплою, рідкою чи напіврідкою. Варто відмовитися від алкоголю, гарячих напоїв і твердих, гострих і надмірно солодких продуктів. Це необхідно, щоб не зашкодити згустку, що сформувався в лунці, не травмувати її та не «поселити» в ній бактерії.
  •         Протягом 3-4 днів після видалення варто відмовитися від активних занять спортом, а також від гарячих ванн, сауни чи бані.

Правильне відновлення після атипового видалення зуба – це половина успіху та гарантія відсутності ускладнень. А саму операцію ви можете сміливо довірити досвідченим та фаховим хірургам-стоматологам клініки Осадчого. Звертайтеся просто зараз!

Голос Сокальщини на GoogleNews