Поради

Багаторічні квіти: чому це чудове рішення для клумби

Клумба, безперечно, є гордістю кожної господині. Однак для підтримання її в належному стані потрібно витрачати чимало часу. Якщо щороку повністю засаджувати її однорічними квітами, то часу на щось інше залишатиметься надто мало. Вихід – використовувати насіння багаторічних квітів. Вони зазвичай менш капризні й дуже привабливо виглядають практично все літо.

Ключові переваги багаторічних квітів

Якщо ще роздумуєте, варто чи ні оформляти клумбу багаторічками, пропонуємо детальніше розібратись, які ж вони мають переваги. Серед ключових:

  • оформлення красивої та оригінальної клумби, котра зберігатиме гарний вигляд доволі довго. Створена композиція залишиться такою й на наступний рік, знадобляться лише незначні коригування;
  • не потрібні додаткові роботи на клумбі. Вони насправді мінімальні – нічого не знадобиться пересаджувати, викопувати, засівати. Рослини живуть без вашого втручання та при цьому мають дуже привабливий вигляд. Наприклад, придбавши насіння флоксів багаторічних, забудете про необхідність додавати барв до квітника, він завжди буде яскравим;
  • витривалість. Чимало видів багаторічних квітів без проблем переносять як спеку, так і зниження температури. Тому можна навіть під час зимового періоду не хвилюватись про них. Мало того, вони доволі швидко дають зелень, а потім – і квіти. Все просто – у них вже є сформована коренева система.

Багаторічки дадуть змогу зекономити на нових кущах та саджанцях. Щороку не доведеться докуповувати нові. При цьому не втрачаєте привабливості клумби.

Як спланувати та оформити клумбу

Оскільки багаторічники на тривалий час стануть визначальними на вашій клумбі, до її планування потрібно підійти дуже уважно. Звісно, нічого не завадить якісь рослини додати, а якісь прибрати, однак краще одразу зробити красиво та збалансовано.

Насамперед визначтесь із місцем висадки. Оптимальний варіант – доволі сонячне місце, яке не обдувається вітром. У таких умовах можете бути певні, що зростання та розвиток квітів відбуватимуться нормально.

Далі знадобиться листок паперу та кольорові олівці – потрібно скласти план клумби. Звісно, для цього потрібно знати, які саме квіти та їхні відтінки обиратимете. Звісно, ідеальне розміщення зробити буде нелегко, але оцінити, що й де висаджувати, – вдасться. Краще уникати занадто строкатих і багатобарвних комбінацій, вони виглядатимуть хаотично.

Також оцініть висоту, терміни цвітіння, тип підживлення, необхідний для нормального розвитку простір. Пам’ятайте про кліматичні умови вашого регіону.

Голос Сокальщини на GoogleNews