Поради

Банк чи МФО: де краще брати кредит?

Споживче кредитування – актуальна сфера в Україні. Справа в тому, що доходи більшості українців досить скромні. І багатьом людям часто доводиться шукати гроші «до получки», коли потрібно вирішувати термінові завдання «тут і зараз». Якщо в активі є заможні родичі, друзі, колеги, можна займати у них. Але якщо таких немає або просто не хочеться нікого посвячувати в свої проблеми, виходом з ситуації, що склалася стає звернення до кредитора.

Взяти кредит без довідки про доходи можна в банку або мікрофінансовій організації. Їх відділень греблю гати в будь-якому великому місті. Якого ж кредитора вибрати, і чи є взагалі між ними різниця? Розглядом саме цих питань ми зараз і займемося!

Порівняння альтернатив

Якщо говорити про схожість і відмінності, то тут все просто. І банк, і МФО видають позики готівкою або онлайн. Однак банківські установи, крім цього, надають і інші фінансові послуги (не тільки кредитні, а й розрахунково-касові, ощадні, інвестиційні), та й взагалі є більшими гравцями на ринку.

Стосовно ж до питання «Де краще брати кредит?» порівняємо цих кредиторів через призму декількох параметрів:

  • Доступні суми. У банку можна оформити споживчий позику на 10 000, 50 000 або навіть 500 000 гривень. У МФО ж доступні більш скромні позики, верхня межа яких рідко досягає 30 000 гривень.
  • Процентна ставка. Платити за використання позикових коштів доведеться і там, і там. Однак у банку реальна ставка відсотка в рази нижче. І тому сумарна переплата виявляється набагато меншою.
  • Термін кредитування. У банківських установах споживчі позики видаються, зазвичай, на термін від 1 до 3-5 років. У мікрофінансових же організаціях, як правило, мікропозики оформляють на пару-трійку тижнів або місяців.
  • Вимоги до документів. Обидва кредитора обов’язково зажадають від клієнта паспорт, а також ІПН. При цьому в банку, оскільки є можливість оформити більшу позику, може знадобитися ще й довідка про доходи за останні 3, 6 або 12 місяців.

Істотне значення має ще й такий момент, як оперативність отримання кредиту. Практика МФО нагадує собою фінансовий фаст-фуд. Клієнт приходить, оголошує своє бажання, представляє особисті документи, підписує договір і отримує гроші (природно, в разі задоволення заявки). На все про все йде 20-30 хвилин.

Бнківські фахівці підходять до справи дещо інакше. Заявка позичальника розглядається протягом 1-5 робочих днів. Якщо кредит миттєвий (або моментальний), то рішення щодо неї приймається у день звернення клієнта. В іншому випадку йому доведеться почекати вердикт хоча б 2-3 діб.

Але коли гроші потрібні терміново, це необхідно враховувати і вибирати відповідну кредитну програму. І якщо ви замислюєтеся над тим, щоб в найближчому майбутньому оформити позику готівкою або онлайн, то саме час оцінити актуальні пропозиції від Банку Кредит Дніпро!!

Голос Сокальщини на GoogleNews