Поради

Без чого не обійтися в поході: вибираємо намет

Популярність активного відпочинку однозначно зростає в останні роки – все більше людей вважають за краще вийти на свіже повітря і додати в своє життя трохи незвичайних емоцій або навіть адреналіну. Одним з найбільш поширених варіантів є туризм, який можна поєднувати зі сплавами на каяках, альпінізмом. Досвідчені в цій справі люди з часом зовсім приходять до вилазкам в екстремальних умовах.

Який би варіант ви не вибрали, будь то відпочинок в спеціально відведених місцях чи посеред дрімучого лісу, важливо правильно підбирати спорядження. Сюди входять спальні мішки, пальники, посуд, очисники води, кресало і багато чого іншого, але найбільше уваги приділяється саме наметів. Вони дають можливість не спати під відкритим небом, захиститися від опадів і докучливих комах, повноцінно і спокійно відпочити після складних переходів.

Більш того, деякі їх підвиди готові замінити цілий будинок, якщо мова про тривалих стоянках з вилазками. Якщо ви хочете отримати задоволення від свого маленького пригоди, то важливо ретельно підбирати намети, в інтернет-магазині Алантур знайдуться рішення для всіх сезонів і різної кількості людей.

Під будь-які переваги і завдання

Такого роду товари діляться на кілька категорій, які вже мають свої підвиди і особливості. Виділяють такі рішення:

  • туристичні;
  • кемпінгові;
  • експедиційні;
  • ультралегкі;
  • намети і тенти.

Перша категорія найбільш універсальна, адже відрізняється досить щільним текстилем, міцними дугами підстави, низькою вагою. Їх досить зручно швидко встановлювати і розбирати, місця займають мало, ідеально підходять для тих, кому потрібно постійно міняти дислокацію і просуватися вперед по маршруту. Втім, більше ніж на двох чоловік вони не розраховані.

Кемпінгові моделі – це рішення для тих, хто хоче розбити табір в одному місці і звідти робити періодичні вилазки або ж базуватися там до кінця відпочинку. Вони високі і просторі, можуть вмістити багато людей, що стоять в повний зріст, відрізняються міцністю, великим тамбуром для речей і польової кухні, мають підвищений вага. Намети і тенти – це їх більша, поліпшена версія для довгого проживання в природних умовах, але мінусом можна вважати погану прогреваемость.

Що стосується експедиційних, то це вибір для затяжних вилазок в глиб територій, де не ступала нога людини. Вони мають особливу опірність низьких температур, вітру, рясним опадам. Ви отримуєте каркас підвищеної міцності, завдяки якому можна розміститися в найнесподіваніших і складних місцях.

Ультралегкі ж, навпаки, розраховані на весняно-осінній період, коли вам необхідно вибратися ближче до природи, на день або максимум два, і хочеться десь сховатися від комарів або просто подрімати під час обідньої спеки. Є і рішення для більш прохолодної погоди, але тут гарантовано не обійтися без теплого одягу і спальників.

Це також важливо враховувати

Також легкі, туристичні, експедиційні моделі поділяються за типом форми. Тут використовують напівбочку, півсферу, двускатную, прямокутну. Перші не особливо стійкі до вітрів, але зате дуже місткі, а ось другі є вже більш надійним і поширеним варіантом. Двосхилі ідеальні для захисту від опадів, але вимагають рівного місця для установки, а прямокутні оптимальні для подорожей в поодинці.

У конструкції використовуються внутрішні або зовнішні дуги. Тут відмінності криються в розміщенні каркаса зовні тканини або всередині, а також в способі кріплення: зовнішні часто виявляються зручними, ергономічними, але постійно піддаються впливу опадів, сонця. Виготовляють каркас зазвичай з карбону, склопластику, алюмінію. Це найнадійніші варіанти, які гарантовано не зламаються в самий відповідальний момент, що не поржавіють і не втрачають міцність.

Наостанок варто згадати ще й про те, що кожна модель палатки може бути оснащена тієї чи іншої особливістю, за рахунок якої зручність використання підвищується. Одні мають сумісність з додатковими тентами, інші оснащені двома тамбурами, треті обладнуються Москіткі і зручними засувками для них. Деякі експедиційні рішення доповнюються сніговими спідницями, щоб ваше тимчасове житло не замело під час бурі.

І все це можна купити на сайті Алантур. В асортименті представлені намети вагою від 2 кг в різних кольорах для всіх сезонів, знайдуться як одномісні, так і для великих компаній.

Голос Сокальщини на GoogleNews