Відповідальний користувач ноутбука має бути неабияк зацікавлений у тому, щоб інформація у файловій системі була захищена від несанкціонованого доступу. Плануючи ноутбук купити у Львові, варто відразу попіклуватися про подальший захист інформації на пристрої від стороннього втручання. Про те, який інструментарій доступний користувачеві для створення надійного захисту файлової системи, варто поговорити докладніше.
Технології шифрування даних, які варто взяти до уваги
Однією з найефективніших методик у царині захисту особистих даних є шифрування інформації. За умови збереження криптографічних ключів шифрування виступатиме гарантією зберігання даних від сторонніх користувачів. Розглянемо доступні інструменти:
- Шифрування всіх даних. Така функція передбачає шифрування абсолютно всієї файлової системи. Під захист підпадає завантажувальний сектор операційної системи, системні файли та інша супутня інформація.
- Шифрування віртуальних дисків. Створення віртуального накопичувача реалізується використанням таких утиліт для стиснення, як Microsoft DriveSpace або Stacker. Завдяки цьому масив даних перетворюється на великий прихований файл, розташований на жорсткому диску. Надалі інформація відображається користувачеві у вигляді окремого диска. Головною особливістю такого методу шифрування є те, що ПО не шифрує кожен файл окремо, дані кодуються виключно в разі запису або зчитування з віртуального диска.
- Пофайлове шифрування. Найбільш утилітарна методика, під час використання якої користувач самостійно вибирає файли, що потребують шифрування. Такий підхід зручний через те, що не передбачає глибокої інтеграції шифрувальних утиліт в системні файли.
- Шифрування каталогів. Користувач створює нові папки, вміст яких шифрується автоматично. Автоматизація процесу дозволяє підійти до захисту конфіденційної інформації з максимальним комфортом.
Існування відразу декількох способів шифрування інформації створює певну варіативність для організації захисту даних. Необхідно лише визначитися з тим, яка методика підійде найкраще для конкретної ситуації.
Системні механізми, що стають на заваді коректному захисту інформації
Функціонування операційних систем передбачає специфічні механізми роботи, що заважають повноцінному захисту даних від несанкціонованого доступу. Йдеться про такі системні механізми:
- тимчасові файли — можуть зберігати точні копії файлів, не захищені нічим внаслідок тимчасового характеру зберігання;
- кошик — зберігає всю видалену інформацію, яку за потреби можна відновити навіть за умови очищення;
- режим сну — передбачає автоматичне копіювання всієї інформації в оперативній пам’яті на жорсткий диск під час переходу ноутбука в стан сну;
- приховані розділи жорсткого диска — інформація, збережена туди, жодним чином не захищена.
Усвідомлюючи специфіку захисту даних, організувати надійність зберігання конфіденційної інформації буде значно простіше.