Поради

Бісероплетіння і вишивка для дітей: що стане в нагоді для роботи і з чого почати

Бісер – матеріал, за допомогою якого можна без зусиль створити своїми руками справжній шедевр. З намистин виготовляють прикраси, вишивають картини та навіть відтворюють справжні скульптури. З першого погляду може здатися, що це ціле мистецтво, хоча насправді цей вид рукоділля піддається навіть початківцям майстрам. Дитячі психологи стверджують, що вишивка бісером піде на користь навіть у ранньому віці. Головне, щоб батьки допомогли освоїти основні навички і правильно організували робоче місце, щоб воно було зручним і безпечним. Про те, як це зробити, докладніше в нашій статті.

Користь роботи з бісером

Цей вид творчості сприятливо впливає на розвиток дітей. До позитивних якостей вишивки бісером можна віднести:

  • розвиток дрібної моторики;
  • розвиток пам’яті та розумових здібностей в цілому;
  • тренування таких якостей, як посидючість і уважність;
  • розвиток уяви.

Наймолодші умільці за допомогою бісеру можуть познайомитися з новими квітами, розмірами і формами, а також тренуватися в рахунку.

В якому віці можна почати

Самостійна робота з намистинами здійснюється дитиною молодшого шкільного віку, тобто з 7 років. З такими дітьми вже не варто побоюватися, що дрібні деталі можуть бути відправлені в рот або ніс. Але все ж на перших етапах знайомства з бісероплетінням батькам варто контролювати процес. Дорослі можуть не тільки допомогти впоратися зі складними завданнями, але і на своєму прикладі показати, які вироби малюк скоро зможе зробити самостійно, мотивувати на успіх і надихнути.

Деякі діти починають займатися вишивкою і бісероплетінням трохи раніше. Однак це залежить від посидючості самого майстра або майстрині.

З чого почати

Щоб зацікавити дитину, варто розповісти йому трохи про історію ремесла. Дітям буде цікаво послухати про чудових кольє і браслети африканських красунь. Щоб візуалізувати мета, яку можна досягти за допомогою занять, варто показати ілюстрації з інтернету з цікавими виробами з намистин.

Перш, ніж приступати безпосередньо до створення шедеврів, батькам необхідно пояснити, для чого потрібен кожен матеріал з набору. Для початку знадобиться:

  • бісер різного розміру;
  • спеціальна голка;
  • волосінь;
  • дріт;
  • ножиці.

Найперше дію, з якого варто почати знайомство з бісероплетінням – це нанизування намистин на нитку. Для діток молодшого віку краще вибирати більші деталі.

Не варто очікувати від дитини, що він відразу ж створить щось незвичайне. Краще підшукати декілька нескладних схем, щоб малюк міг самостійно створити брелок або простий браслет.

Організовуємо робоче місце

Щоб дитині бісероплетіння принесло тільки користь, необхідно дотримуватися деякі організаційні правила:

  • На робочому місці має бути гарний, найкраще природне освітлення. Для вечірніх занять необхідна спеціальна лампа.
  • Якщо на робоче місце постелити тканину, то бісер НЕ буде скочуватися і губитися на підлозі.
  • Гострі предмети необхідно розміщувати на середині столу.
  • Для зберігання бісеру найзручніше використовувати спеціальні контейнери з осередками, щоб кольори не перемішувалися, а намистини не губилися.

В першу чергу слід пам’ятати, що для створення виробів використовуються дуже дрібні деталі, тому варто спостерігати за процесом. Дрібні намистини можуть випадково потрапити в дихальні шляхи. Також варто кожні 10 хвилин відволікати дитину від роботи, щоб уникнути перенапруження очей і зниження зору.

Якщо користуватися всіма перерахованими вище радами, то можна створити найбільш сприятливі умови для дитячої творчості і спостерігати, як за невеликий проміжок часу на світ з’являються перші шедеври.

Голос Сокальщини на GoogleNews