Поради

Чому вигідно інвестувати в монети

Металеві гроші як засіб платежу використовуються дуже давно. Уже в I столітті нашої віри їх виготовлення досягло дуже високого рівня. Примірники, що відносяться до дохристиянської епохи, більше нагадують вишукані твори мистецтва, ніж грошові одиниці. Тому стародавні монети представляють собою особливу цінність для колекціонерів.

свідки минулого

У Римській імперії в період зародження християнства використовувалися різні види грошових одиниць. При цьому монети цієї країни разюче відрізнялися від виробів, випущених іншими державами. Одна сторона була прикрашена зображенням правителя. На другий був представлений жіночий образ, що символізує Справедливість, Мир.

Примітно, що більшість античних примірників, що дійшли до наших часів, збереглися в чудовому стані – їх гравірування практично не постраждала від натиску часу. Ця обставина доводить існування навіть в давнину людей, які захоплюються колекціонуванням монет. Отримавши цікавий екземпляр, вони не пускали його в оборот, а залишали собі.

Щоб вигідно продати монети в Києві, необхідно попередньо їх оцінити, що дасть можливість дізнатися ринкову вартість. Старовинні грошові одиниці користуються стабільно високим попитом, але ціна різних виробів може суттєво відрізнятися. Вартість визначається, виходячи зі стану збереження платіжного засобу і його колекційної значущості.

Особливий інтерес для нумізматів представляють найбільш ранні монети, які з’явилися в невеликому азіатській державі – Лідії. Факт використання її жителями грошових одиниць підтверджує Геродот. Перші кошти платежу виготовлялися зі сплаву дорогоцінних металів. Одна сторона виробу була прикрашена зображенням лева, на іншій -обозначалі номінал.

Китайці намагалися довести, що саме в їхній державі вперше почали використовувати монети. І дійсно було встановлено, що ще в VII столітті до нашої віри вони карбували гроші з металу. Але їх застосовували виключно в місцевій торгівлі, в державному обороті вироби не брали участь.

У період Відродження жителі Європи захоплювалися колекціонуванням античних монет. Починаючи з 1540 року, оформленні грошових одиниць відбулися істотні зміни.

На сучасному етапі металеві гроші поступово витісняються кредитними картами. «Пластиком» можна оплатити будь-які покупки. Але чим менше монет залишається в побуті, тим більший інтерес вони представляють для нумізматів.

З чого почати

Початківцям колекціонерам потрібно враховувати, що для класифікації монет існує кілька критеріїв. це:

  • зовнішній вигляд виробів. Вони можуть бути овальними, круглими або квадратними;
  • матеріал, з якого виконаний екземпляр;
  • держава або континент;
  • монетний двір;
  • період випуску;
  • гідність.

Деякі нумізмати захоплюються збиранням дефектних або пробних монет.

Найчастіше колекція починається з розмінних грошових одиниць країни, в якій проживає цінитель металевих засобів платежу. Пізніше до них можна приєднати колекційні екземпляри, приурочені до важливої ​​події, а також виробами минулих епох, серед яких трапляються цікаві раритети.

Особливий інтерес представляють грошові одиниці неіснуючих держав. Збори можна поповнювати грошима сусідніх країн. Поступово нумізмат дізнається безліч цікавих факторів з історії окремих держав і монетних дворів. Завдяки отриманим знанням його збори поповнюється все більш рідкісними раритетами. Колекція монет – відмінний спосіб інвестування. Вартість металевих грошей платежу з кожним роком зростає, що забезпечить власнику зборів відмінні дивіденди при продажу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.