Поради

Чи можна використовувати плойку щодня?

Розкішні завитки у голлівудському стилі, дрібні африканські кучері або легкі хвилі – лише кілька прикладів зачісок із завитим волоссям, і серед такого розмаїття можна підібрати варіант для кожної жінки. Проте хвилясті пасма від природи – швидше рідкість, тому на допомогу приходять різноманітні прилади, наприклад, плойка для волосся. Вона дозволяє порівняно швидко створити бажану зачіску, а виробники випускають велику кількість моделей – конусні, потрійні, із затискачем чи без нього тощо. Та чи можна використовувати плойку щодня, якщо ви завжди хочете мати привабливі кучері? Спробуємо розібратися у цьому питанні.

Як працює плойка?

Це компактний та зручний у використанні прилад, на котрий необхідно накручувати волосся та витримувати впродовж деякого часу, щоб сформувалися завитки. Принцип дії полягає у термічному впливі: поверхня плойки нагрівається до високої температури (190-230°С), завдяки чому вдається надати пасмам бажану форму. Коли волосся охолоне, воно залишиться накрученим, і вам необхідно лише зафіксувати зачіску лаком чи іншим косметичним засобом.

Чи безпечне регулярне використання плойки?

Відповідь на це запитання залежить від кількох факторів:

  • Тип плойки. Точніше, тут мається на увазі покриття робочих пластин, котрі безпосередньо контактують з волоссям. Металеві вже майже не випускаються – це застарілі моделі, і вони дійсно сильно шкодять, провокуючи перегрівання та травмуючи пасма. Ми радимо вибирати прилади з турмаліновим, титановим покриттям, з інтегрованим кератином тощо. Такі моделі зазвичай належать до категорії професійних і здійснюють максимально щадний вплив на волосся, одночасно зволожуючи його, забезпечуючи ефект іонізації та ін. залежно від певного покриття. До речі, гарний асортимент такої техніки представлений на сайті https://www.babylisspro.com.ua/ua/.
  • Вибір температурного режиму. Ми вже зазначали, що пластини нагріваються до високої температури – більше 200°С. Проте необхідно обирати коректне значення відповідно до типу та стану вашого волосся. Тут існує просте правило: чим більше воно пошкоджене та тонке, тим нижчою має бути температура. Наприклад, для освітлених плойку не можна нагрівати вище за 165° (краще нижче), але жорстким потрібна вища температура, щоб завивка була ефективною.
  • Використання косметичних засобів. Будь-який термічний вплив – це стрес для волосся, а тому йому необхідний якісний захист від пошкоджень. Забезпечити його можуть спеціальні термозахисні засоби – спреї, лаки, муси тощо. Їх треба наносити перед кожною завивкою, суворо дотримуючись інструкції. Наприклад, якщо мова про спреї чи аерозолі, їх варто розпилювати з відстані близько 15-20 см, щоб дрібні часточки потрапили на кожне пасмо.
  • Загальний щоденний догляд за волоссям. Тут мається на увазі вибір шампунів відповідну до типу локонів, використання додаткових засобів – масок, сироваток, бальзамів, кондиціонерів тощо. Все це робить волосся більш міцним та здоровим, покращує вигляд, сприяє відновленню, насичує його корисними речовинами, живить та захищає.

Отже, якщо дотримуватися правил користування плойкою, не ігнорувати термозахист та забезпечити професійний догляд за волоссям, регулярна завивка не спричинить великої шкоди пасмам. Проте фахівці б’юті-сфери не радять піддавати їх термічному впливу занадто часто. Тобто, щоденно таку процедуру робити не варто, бо з часом волосся все ж таки можна пошкодити. Крім того, різні зачіски – це можливість міняти образ за настроєм та щоразу вражати оточуючих своєю красою.

Голос Сокальщини на GoogleNews