Чи надається тимчасовий захист у Німеччині для українців у 2025 році, що необхідно для цього?
Одна з провідних країн, куди можуть від війни втекти громадяни України – Німеччина. Вона є лідером у Європі з допомоги нашим співвітчизникам, які тікають від воєнних дій. Тож залишається актуальним питання, чи приймає Німеччина біженців сьогодні і чи буде вона це робити у 2025 році, чи можна в цю країну приїхати зараз?
Важливо зазначити, що тимчасовий захист надається українцям у Німеччині до 04 березня 2026 року, про це можна дізнатися детальніше, пройшовши за посиланням. Таке рішення ухвалила Рада ЄС та німецький Уряд. Для тих, хто тільки збирається приїхати в цю країну, актуально, до якого числа Німеччина приймає біженців – прийом заявок для поточного етапу часу здійснюватиметься до 04 грудня 2025 року. Що необхідно для отримання цього статусу?
Евакуація до Німеччини з України сьогодні, чи можлива, і що потрібно для цього?
У 2025 році українцю необхідно виїхати за межі України і прибути до Німеччини. Претендувати на отримання тимчасового захисту він може в разі якщо, є:
-
громадянином або особою нерезидентом України, що має дозвіл на національний захист або посвідку на проживання в країні;
-
перебувати в країні до 24 лютого 2022 року, можливо буде потрібно обґрунтування того, що ви перебували на момент початку війни на її території;
-
мати паспорт країни, на поточний момент – це біометричний чинний закордонний паспорт.
Рекомендується перед виїздом точно з’ясувати всі нюанси отримання статусу притулку, а також визначитися з містом, у яке ви приїдете. Якщо ваші близькі родичі вже перебувають тут у даному офіційному статусі, то Німеччина для українців передбачає видачу такого ж дозволу на проживання тільки прибулим. Це проходить під егідою возз’єднання з сім’єю.
Документи, які потрібні для оформлення тимчасового захисту українцям у Німеччині
Процес подання заяви на притулок складається з декількох етапів. Щоб організувати життя в Німеччині, вам необхідно насамперед зареєструватися в міграційних органах. Реєстрація зазвичай відбувається в місцевих органах у справах іноземців (Ausländerbehörde).
Що для цього необхідно більш точно:
-
Зареєструватися в місцевому муніципалітеті, де ви вказуєте свої дані та місце проживання в країні. За фактом реєстрації ви отримуєте довідку Meldebescheinigung.
-
Подати заяву стандартного зразка, заповнивши всі пункти. Вона подається у Федеральне агентство з міграції та біженців (BAMF) або місцеве відділення у справах іноземців. Дізнайтеся, де розташована ця установа, це можна зробити в муніципалітеті. При цьому подаються такі документи:
-
паспорт закордонний ваш і членів вашої родини, включно з документами на дітей;
-
реєстраційну довідку, що вказує на місце вашого проживання;
-
заяву і фото, як на документи, фотографії у великих містах можуть зробити і на місці під час вашого прийому.
-
Після подання заяви та всіх необхідних документів, федеральні та місцеві органи ухвалюють рішення про надання статусу тимчасового захисту. Цей процес може зайняти деякий час.
Тимчасовий захист Aufenthaltsgewährung gemäß §24 AufenthG надається на строк до одного року, з можливістю продовження. Якщо ситуація в Україні не зміниться, він автоматично подовжується, як це сталося вже кілька разів поспіль, доки не з’явиться новий закон про біженців у Німеччині, що змінює або скасовує цей статус.
Після підтвердження статусу стають доступні виплати в Німеччині для українців, медичне безоплатне страхування, курси з адаптації та мовні. Буде також доступна робота в Німеччині для українців під цим статусом. На наступному етапі рекомендується поступово інтегруватися в німецьке суспільство.