Поради

Чи працює хімчистка під час карантину у Львові?

Згідно з рішенням Уряду України для запобігання розповсюдження коронавірусу COVID-19 більшість підприємств і організацій не мають змоги працювати в період карантину. До цього списку, зокрема, відносяться торгові центри, школи, квіткові магазини і так далі. А от чи працюють хімчистки в період карантину?

На це питання відповідає співробітник клінінгової компанії CarpetClean.pro, яка, серед іншого, займається чисткою килимів у місті Львів та Львівській області.

Чи входить хімчистка в систему життєзабезпечення під час карантину?

Не тільки входить, але і є об’єктом ЦО (цивільної оборони). Всі працівники хімчисток і пральнь можуть бути мобілізовані, а підприємства передані під управління МНС в разі оголошення воєнного стану або режиму НС (поки, слава Богу, до цього не дійшло), які оголошуються Указом Президента і Постановою Уряду України.

Великі фабрики чистки килимів та хімчистки повинні бути поставлені на облік в районних військкоматах і з моменту постановки на облік знаходяться в мобілізаційному резерві.

До оголошення воєнного стану або режиму НС керівник підприємства самостійно визначає режим роботи.

Оформляється наказ із зазначенням режиму роботи або тимчасове припинення діяльності виробництва. З наказом повинні бути ознайомлені всі співробітники і підтвердити ознайомлення своїм підписом.

Ніяких особливих технологій прання білизни можна не застосовувати, тому що вірус COVID-19 є «слабким» і не витримує тривалого перебування поза організмом людини. Висока і низька температура, УФ-промені і кисень повітря досить швидко його руйнують. Вірус міститься в мокроті і слині людини і після висихання втрачає активність протягом 8-24 годин (все залежить від параметрів навколишнього середовища – сонце і висока температура швидко знищують його, а висока вологість і застій повітря дозволяє йому досить довго жити (в закритих приміщеннях при високій вологості і відсутності вентиляції, і своєчасного прибирання з дезінфекційними засобами вірус може бути активним до 17-28 днів).

  1. Маски і рукавички при роботі з білизною до пральної машини (в брудній зоні) і при сортуванні одягу до обробці м машині х / ч;
  2. Маски міняти кожні 2 години;
  3. Використані маски збирати в контейнер з кришкою і обробити будь-яким дезінфікуючим засобом (хлорамін, 10% розчин «Білизни» і т. п.).
  4. Мити руки і обличчя з милом при кожному виході з брудної зони (одноразові рушники).
  5. Вологе прибирання в хімчистці та пральні кожен день (миття підлоги з будь-яким дез. засобом) на приймальному пункті після кожного замовника протирати стіл дез. засобом;
  6. При огляді використовувати одноразові рукавички (про маски навіть не говорю);

Всі миючі препарати володіють достатньою силою для знищення вірусу COVID-19 при пранні від 30 С і сушінні від 40 С (20-30 хвилин).

Ми не маємо права вимагати від замовника підтвердження відсутності у нього підтвердженого діагнозу, власне, це завдання медустанови ізолювати (карантин) людину з підтвердженим діагнозом на 14 днів. До моменту його виходу їх карантину, навіть якщо вірус і був на білизні або одязі він стає безпечним. При необхідності одяг і білизна хворого повинно пройти високотемпературну дезінфекцію (за рішенням мед. організації).

В будь-якому випадку, наразі компанія CarpetClean.pro здійснює хімчистку килимів з виїздом додому. Наші клінери забезпечені засобами захисту: масками, рукавичками, спеціальними костюмами. Тож замовнику залишається лише чекати, коли брудний килим перетвориться на чистий і свіжий. Будьте здорові!

64442316
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.