Поради

Чим зайнятися після роботи, щоб відпочити та відволіктися

Те, як людина проводить час після роботи, тісно пов’язане з її продуктивністю та під час праці. Це твердження швидше за все не стане для вас відкриттям. Адже багато в чому саме від відпочинку, що дозволяє відновити сили, залежить те, наскільки ви ефективні. І навпаки – довга концентрація на робочих завданнях веде до «перегорання» та накопичення втоми. Тому важливо, щоб відпочинок не просто був у вашому режимі дня, а був «правильним» – зі зміною діяльності та емоційним перезавантаженням. Отже, чим зайнятися після роботи, щоб він відповідав цим критеріям? Нижче невеликий чек-лист занять, а також кілька порад, які допоможуть уникнути «перегорання» та зроблять вільний час більш насиченим.

Зустріч з друзями

Випийте каву разом з друзями або колегами в барі неподалік роботи/будинку, пройдіться по магазинах, сходіть на танці, пограйте в боулінг або просто прогуляйтеся. Як варіант – запросіть додому гостей, пограйте у настільні ігри тощо. Нагадайте собі стару як світ істину про те, що людина – це соціальна істота. І зробіть вибір на користь проведення часу з друзями, або вирушайте додому до телевізора і дивіться топові серіали Netflix з високим рейтингом https://podobaika.com/ne-propustit-topovi-serialy-netflix-z-vysokym-rejtyngom/, адже це – відмінний спосіб підняття настрою після важкого дня та емоційної розрядки.

Читання

Все ще зберігаєте в закладки та накопичуєте на жорсткому диску чи полицях книги, які під впливом хвилинного раціонального пориву збиралися колись прочитати? Перестаньте та починайте читати! Так ви не тільки розвиватимете уяву, вправлятимете пам’ять, але й навчитеся насолоджуватися складом, стилем листа автора, а також зможете краще пізнати себе крізь внутрішній світ героїв. Це найбільш універсальна порада, якій будь-яка людина, яка прагне розвитку, повинна слідувати.

Заняття спортом

На цій онлайн-програмі за 5 тижнів ви освоїте найефективніші техніки управління часом, цілепокладання, декомпозиції, планування, спільної роботи тощо, які застосовуються відомими успішними людьми та компаніями.

Переглянути програму

Ще один пункт у списку “на всі випадки життя”. Заняття спортом дозволяють перемикнути увагу, розвіятись, виплеснути емоції, радикально змінити діяльність (актуально для тих, хто більшу частину робочого дня сидить). Сам зміст може бути будь-яким – домашні тренування з підказками відео-блогерів, біг у парку, на стадіоні або біговій доріжці у залі/будинку, танці, йога, плавання, гра у футбол. Разом з цими заняттями ви позбавляєтеся (принаймні ненадовго) стресу, тривог, забуваєте про роботу. Ваше тіло виробляє ендорфіни, які відповідають за щастя. Крім того, безперечною перевагою виступає і те, що ви приділяєте увагу своєму здоров’ю та зовнішньому вигляду, залишаючись активними та різнобічно розвиненими.

Готування

Приготування їжі може бути чудовим способом відволіктися і навіть помедитувати. При цьому ми не закликаємо проводити весь вечір біля плити, адже смачно – це не обов’язково означає складно. Найпростіша страва із простих продуктів – і ви сконцентровані на процесі. Можна запросити друзів і почастувати їх, так ви отримаєте варіант проведення 2в1. Що робити, якщо ніколи не готували? Так навіть краще. Знайдіть пару рецептів в Інтернеті та беріться за нове для себе заняття – відволікання та новий досвід гарантовані.

Перегляд фільмів

Перегляд фільмів ввечері – це чудовий спосіб розслабитися після напруженого дня та насолодитися якісним часом разом з родиною або друзями. Вибір фільмів може бути різноманітним – від захоплюючих фільмів від Нетфлікс https://podobaika.com/zahoplyuyuchi-filmy-netfliks-yaki-varto-podyvytys/ до зворушливих драм чи веселих комедій. І навіть якщо ви обираєте класику або новинки кінопрому, перегляд фільмів ввечері завжди створює затишну атмосферу, де можна насолоджуватися спільним часом та обговорювати враження від побаченого.

Проведення часу з сім’єю

Як давно ви заїжджали до батьків? Допомагали дружині/чоловіку? Самі готували сніданок/вечерю (читати вище)? Разом із дитиною розбиралися у домашньому завданні чи грали? Відповіді на ці питання – найкращі ідеї для проведення часу. Чому? Все просто – за роботою головні аспекти нашого життя нерідко відходять на другий план. Цього не можна допускати – слід намагатися зберегти баланс. Тому приділяти час – перше правило.

Прогулянка на свіжому повітрі

Вашому мозку потрібен кисень. А тілу – фізичні навантаження. Хоча б мінімальні. Такі ось банальні істини. Так що якщо ви все ще не записалися до зали й не почали бігати (і навіть якщо почали або давно займаєтеся) – прогуляйтеся у парку. В обід, після роботи чи до. Насолоджуйтеся співом птахів, спогляданням сонячних променів крізь зелене листя та безтурботністю моменту. Або ж просто пройдіть кілька кілометрів пішки, намагаючись дихати на повні груди, залишивши осторонь звичні турботи. Це буде імпровізованою медитацією, «перемиканням», та й загалом корисно.

Захоплення/хобі

Намагайтеся не закидати справи, якими захоплювалися у школі/університеті. У вас точно було хобі. Ви конструювали моделі літаків, фотографували, гарно малювали, грали на гітарі? Або завжди хотіли, але не пробували себе в чомусь. Так от кращого часу, ніж зараз, для цього не буде. Воскресайте свої старі захоплення або навчайтеся чогось нового. 1-2 години на день, пару разів на тиждень – проведення часу може бути набагато різноманітнішим.

Голос Сокальщини на GoogleNews