Поради

Де і як купити електромобіль в Україні?

Екологічно чистий та економічний електротранспорт набуває дедалі більшої популярності серед поціновувачів авто. Електрокари не лише зменшують негативний вплив на навколишнє середовище, а й дозволяють власникам значно економити на паливі та сервісному обслуговуванні. Саме тому все більша кількість наших співвітчизників починає замислюватися над тим, де можна вигідно та безпечно купити електромобіль в Україні та як не схибити з вибором.

Вибір авто з електродвигуном: що варто продумати заздалегідь

Підготовка до купівлі ідеального авто охоплює низку важливих кроків і аспектів, які потрібно врахувати:

  • Фінансування. Визначте, скільки коштів зможете виділити на покупку. Але враховуйте не лише ціну, за яку збираєтесь купити електромобіль, а й додаткові витрати на його утримання: страховку, зарядне обладнання, технічний сервіс тощо. Багато хто вважає, що сучасні електрокари коштують значно більше, ніж автомобілі з ДВЗ. Це досить помилкове твердження. Електромобілі, що виробляються в Китаї (саме туди перенесли свої заводи навіть відомі європейські та американські бренди), коштують значно дешевше, ніж аналогічні моделі з такими ж технічним характеристиками, що надходять з Європи та США.
  • Відстані та тип поїздок. Оцініть, де та як будете використовувати транспорт. Якщо в пріоритеті пересування по місту на короткі відстані, то компактний та доступний за ціною електромобіль з невеликою потужністю батареї та запасом ходу до 250 км цілком зможе задовольнити ваші потреби. Для довгих заміських поїздок варто звернути увагу на електромобілі з більшою автономністю.
  • Наявність зарядних станцій Перевірте доступність електрозаправок у вашому регіоні та на планованих маршрутах. Звісно, електромобіль можна заряджати і від домашньої розетки, але наявність розвиненої інфраструктури зарядних станцій є ключовим фактором для комфортного використання електротранспорту.

Якщо ви прийняли остаточне рішення купити електромобіль, визначилися з маркою та моделлю, варто переходити до наступного кроку.

Де купити електромобіль в Україні

Є декілька варіантів, якими можуть скористатися українські покупці для придбання омріяного електротранспорту:

  • Спеціалізовані онлайн-платформи. В Україні представлено декілька сайтів з продажу авто, де можна шукати та порівнювати різні моделі електромобілів, як нові так і вживані, від різних продавців.
  • Автомобільні аукціони. Такий варіант може бути вигідним для тих, хто намагається зекономити та придбати електрокар відомого виробника за відносно невеликі гроші. Але варто враховувати, що такі придбання досить ризиковані По-перше, на іноземних аукціонах представлені переважно вживані авто зі зношеною батареєю. Заміна цієї деталі коштує майже як половина вартості машини. По-друге, таким чином часто збувають неліквідний товар — автомобілі, що побували в ДТП, мали якісь пошкодження, тощо. До того ж ціни на такі електромобілі, враховуючи, що їх у більшості випадків доставляють з Америки чи Європи, не такі вже й привабливі, якщо порівнювати з аналогічною продукцією китайського автопрому. Абсолютно нові моделі, які щойно зійшли з конвеєрів китайських заводів, інколи коштують дешевше за вживані європейські.
  • Приватні продавці.  Знайти електромобіль в Україні можна і напряму від власника через онлайн-оголошення або соціальні мережі. Але в цьому випадку також треба бути обережними та прискіпливо перевіряти автомобіль та продавця перед покупкою, щоб не натрапити на шахрая.
  • Автосалони. Це один з найбільш безпечних та вигідних варіантів придбання нового, сучасного та якісного електрокара з гарантією. В Україні представлено досить багато офіційних дистриб’юторів різноманітних виробників. Більшість з них напряму працює з китайськими дилерами, включно з тими, що представляють всесвітньо відомі бренди, такі як Tesla, Nissan, Renault, BMW, Hyundai, VW та інші. Такі компанії надають можливість провести попередній тест-драйв обраної машини, забезпечують вигідні умови співпраці, юридичні гарантії та захист.

Вибір ідеального електромобіля вимагає ретельної підготовки та аналізу. Але насамперед це інвестиція, яка може принести значні вигоди з погляду економії пального, зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище та підвищення задоволення від водіння.

Голос Сокальщини на GoogleNews