Поради

Де вигідніше міняти валюту: вдома чи за кордоном

Багато громадян нашої країни, збираючись у відпустку за кордон, планують обмін валюти. Якщо це Європейські країни або США, проблем не виникне – досить придбати долари або євро, і можна вирушати в поїздку. Але не у всіх державах це ходова валюта, тому виникає актуальне питання – де і як вигідно обміняти гроші, щоб не прогадати на курсі.

Що важливо знати

Оскільки долар і євро приймають не у всіх країнах, по приїзду необхідно буде використовувати місцеву валюту. Але придбати її в Україні не завжди представляється можливим. Тому багато хто використовує проміжну валюту, яку потім змінюють на місцеву. Оскільки котирування міняються щодня, варто переглядати курс євро в обмінниках, так як саме цю валюту краще використовувати для подальшого обміну. Також знадобиться невелика сума готівкою, тому важливо звернути увагу на наступне:

Брати з собою гривні не варто – обміняти їх в іншій країні навряд чи вийде.
Хоча в обмінних пунктах є навіть непопулярна валюта, курс може бути не дуже вигідним. Тому краще придбати євро, а потім обміняти на місцеві гроші.
При покупці варто звернути увагу на стан купюр. Старі, і дрібні банкноти за кордоном можуть приймати по менш вигідному курсу.
М’яті, брудні, з мітками і написами банкноти краще не брати – їх можуть не прийняти згодом.

Конвертація відбувається на основі світових курсів, але в кожному регіоні це значення може відрізнятися. Тому варто вивчити всі пропозиції, а також враховувати комісію за проведення операції.

Де обміняти за кордоном

Після прибуття в іншу країну обміняти готівкові долари і євро не буде проблемою. Як правило, скрізь є доступні обмінні пункти та філії банків, які надають такі послуги. Як і в нашій країні, міняти валюту на вулиці у приватних осіб не варто – шахраї можуть скористатися некомпетентністю туристів і підсунути фальшиві гроші.

Також зручно скористатися банкоматом. При цьому ще на батьківщині варто отримати валютну карту, і зберігати на ній потрібну суму. Можна скористатися і звичайними картами Visa і MasterCard. При такому способі гроші автоматично конвертуються в місцеву валюту, але є ряд нюансів. Варто враховувати, що комісії візьмуть обидва банки – місцевий і той, який видав карту на батьківщині.

Мультивалютная карта в цьому випадку більш вигідна. До неї прив’язуються рахунки з різною валютою, які змінюються в міру необхідності. Комісії за конвертацію в цьому випадку відсутні, якщо валюта збігається з місцевою. Операції проводити зручно і просто, зняти готівку можна практично в будь-якому банкоматі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.