Поради

Дерматит – час звернутися до фахівця

В приватній клініці дерматолог чекає на кожного, хто зіткнувся з висипанням, запаленням чи новоутвореннями на шкірі. А з якими проблемами найчастіше звертаються до фахівця Медичного центру здоров’я в Полтаві? Їх декілька, та найнеприємнішим є дерматит. Це запалення шкіри, яке може мати різні причини та прояви. Воно характеризується почервонінням, свербінням і набряком шкіри, іноді спостерігається утворенням пухирців або тріщин. Є кілька основних типів дерматиту, кожен з яких має свої особливості та причини:

  • Атопічний дерматит (екзема) – хронічне захворювання, яке часто починається в дитинстві й може продовжуватися в дорослому віці. Для нього є типовими червоні висипи, що сверблять. Вони часто з’являються на згинах ліктів і колін, а також на обличчі, шиї та руках. Вважається, що атопічний дерматит має генетичне походження й часто пов’язаний з іншими алергічними станами, такими як астма та алергічний риніт.
  • Контактний – виникає в результаті прямого контакту шкіри з подразнюючою речовиною чи алергеном. Розрізняють два типи: іритантний (подразнюючий) та алергічний контактний дерматит. Перший може бути викликаний хімічними речовинами, милом, миючими засобами, тоді як алергічний контактний дерматит виникає при контакті з алергенами, такими як нікель, латекс, косметика або певні рослини (наприклад, отруйний плющ).
  • Себорейний – вражає дерму з великою кількістю сальних залоз – волосисту частину голови, обличчя й груди. Характеризується лущенням і почервонінням шкіри. Точна причина виникнення невідома, але вважається, що він може з’являтися через генетичну схильність, гормональні зміни та розмноження на шкірі дріжджоподібного грибка Malassezia.
  • Нумулярний – супроводжується появою круглих або овальних сверблячих плям, які можуть утворювати пухирці та тріщини. Точна причина появи невідома, але це можуть бути шкірні інфекції чи алергічні реакції.

Симптоми й лікування дерматиту

Наступні ознаки дозволяють запідозрити появу дерматиту:

  • почервоніння шкіри;
  • свербіж;
  • набряк;
  • лущення чи поява тріщин;
  • пухирці або виділення рідини.

Лікування захворювання залежить від його типу й тяжкості. Загальні підходи можуть включати:

  • Зволоження дерми – використання зволожуючих кремів для запобігання сухості шкіри.
  • Приймання антигістамінних препаратів – для зменшення свербежу.
  • Застосування короткостероїдних кремів – для зменшення запалення.
  • Приймання антибіотиків – у випадку інфікованого ураження шкіри.

Для точної діагностики й лікування дерматиту важливо звернутися до дерматолога.

Який вид дерматиту зустрічається найчастіше

Найпоширенішим видом дерматиту є атопічний дерматит, також відомий як екзема. Цей хронічний запальний стан шкіри зустрічається як у дітей, так і у дорослих, причому найчастіше починається в ранньому дитинстві. Від нього потерпає приблизно 10-20% дітей і 1-3% дорослих в усьому світі.

Атопічний дерматит характеризується появою червоних висипань та свербіння. Ці сліди з’являються на згинах ліктів, колін, обличчі та шиї. Симптоми можуть відрізнятися: від легкого свербежу до сильного запалення й навіть утворення тріщин на шкірі. Що ж призводить до виникнення такого захворювання? Причини атопічного дерматиту є комплексними і включають генетичну схильність, а також фактори навколишнього середовища. Діти, у яких є родичі з атопічним дерматитом, астмою або алергічним ринітом, мають вищий ризик розвитку цього захворювання.

Хронічний характер хвороби може призвести до постійних змін шкіри, таких як ліхеніфікація (потовщення). А через постійне розчісування й травмування можуть виникнути шкірні інфекції.

Дерматит – не найстрашніша, та все ж досить неприємна хвороба. Побачивши її ознаки, негайно зверніться до дерматолога, щоб уникнути ускладнення ситуації. Лікування вимагає системного підходу і, він буде забезпечений.

Голос Сокальщини на GoogleNews