Поради

Деталі туристичного страхування

Подорожі до інших країн останнім часом стали популярним хобі серед наших співвітчизників. Але під час мандрівок можуть трапитися й такі неприємні моменти, як несподівана хвороба, травма чи інфікування поширеним сьогодні вірусом. І тоді постає питання: що робити?

Жодних проблем не буде, якщо людина вчасно підготувалася та придбала страховий поліс – у такому разі всі фінансові трати на лікування бере на себе страхова компанія. Під час оформлення документа людина зустріне багато нових для себе термінів. Спробуємо розібратися з деякими з них.

Коли допоможе страховка та що таке страховий випадок

Непередбачені ситуації в дорозі можуть бути різними, але базова туристична страховка компенсує витрати на отримання допомоги в таких випадках:

  • надання невідкладної медичної допомоги;
  • перевезення до медичного закладу;
  • повернення додому для подальшого лікування;
  • у разі летального випадку – повернення тіла;
  • купівля медикаментів;
  • витрати на телефонний зв’язок, пов’язаний зі страховим випадком.

Базовий страховий поліс не допоможе у разі потреби лікування:

  • травм, отриманих під час військових дій, терактів й інших форс-мажорних обставин;
  • хронічних хвороб, які турист лікував ще до отримання полісу;
  • травм, пов’язаних з екстремальними видами спорту або дій з ризиком для життя. Для цього краще вибирати інші страхові продукти;
  • ушкоджень, які особа отримала під дією наркотиків або алкоголю.

Слід зазначити, що жодна страхова компанія не буде оплачувати послуги пластичного хірурга, стоматолога (крім екстрених випадків) та ін. Загалом кожна СК має власні умови, тому більш детально це варто перевірити безпосередньо на сайті вибраної фірми.

Як визначитися із франшизою

Цей термін означає суму, яку сплачує застрахований турист самостійно у разі настання страхового випадку. Вона може бути в межах €300-400 в середніх та невеликих компаніях. Крупні організації можуть собі дозволити знизити її розмір до €100 або навіть до нуля. Слід врахувати, що чим вищою є сума франшизи, тем дешевше коштує страховка.

СК буде компенсувати витрати, що перевищили розмір франшизи. Тобто, якщо візит лікаря обійшовся у €200, а франшиза – €100, клієнту повернуть лише €100.

Як вибрати страховий ліміт

Це розмір максимальної суми, яку виплатить страхова компанія у разі виникнення непередбаченої ситуації. Компанії пропонують різні варіанти, але в середньому ця сума становить від 30 тис. до 50 тис. євро. Слід враховувати, що буде оплачене тільки те лікування, яке необхідне для зняття гострого стану. Максимальну суму повертають лише в дуже складних випадках, у разі потреби складної операції або транспортування хворого додому для подальшого лікування.

Як вважають спеціалісти, суми страховки у €30 000 достатньо, якщо у планах поїхати до Європи. А ось у подорож до країн Південно-Східної Азії, Індії, Китаю, Японії краще придбати поліс із максимальною сумою страхового ліміту в €50 000.

Як вибрати надійну страхову компанію

Для страхування власного здоров’я під час перебування за кордоном треба віддати перевагу тим організаціям, які мають укладені договори з міжнародними сервісними компаніями. Саме з останніми доведеться спілкуватися в інших країнах, треба буде звертатися до них за допомогою, користуватися їхньою мережею лікувальних закладів.

Про те, з якими організаціями співпрацює компанія та за якими номерами треба телефонувати в екстрених випадках, має бути чітко вказано на офіційному сайті й у страховому полісі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.