Поради

Догляд за стоматологічним інструментом

До догляду за стоматологічним інструментом ставлять високі вимоги. І вони абсолютно обгрунтовані. Від цього залежить дотримання вимог дезінфекції та здоров’я пацієнтів. А також термін служби і справність обладнання.

Щоб такий інструмент прослужив належний час в справному стані, йому потрібні чистка, змащення і інший догляд. В середньому для стоматологічних наконечників термін служби без поломок наближається до 1 року.

Без належної чистки і догляду термін служби цього обладнання істотно скорочується. Поява несправностей проявляється в зниженні щільності утримання наконечником бору або появі сторонніх шумів.

Загальні правила обробки стоматологічних наконечників

  • Інструмент повинен дезінфікуватися перед прийомом пацієнта і після нього.
  • Повинні чиститься канали для збору і оброблятися поверхні наконечників. Для очищення застосовується 3-відсотковий розчин хлораміну або етиловий спирт 70%.
  • Інструмент стерилізується після кожної зміни. Для цього використовуються стерилізатори або автоклави.

Етапи обробки інструменту при автоклавуванні

Дезінфекція – може бути ручним і автоматичним. Якщо суцільнометалеві вироби замочуються в спеціальному розчині, то для обробки наконечників при ручному дезінфекції використовуються спеціальні серветки. Робиться це обов’язково в рукавичках.

Передстерилізаційна очищення – це зняття забруднень і залишків коштів для дезінфекції. Для інструментів з нерівною поверхнею використовується ультразвукова ванна, в яку заливається спеціальний засіб для очищення. Але вона не підходить для наконечників. Їх розбирають на елементи і обробляють кожен з них окремо за допомогою серветок. Обов’язково промивають голки, через які подається фізрозчин, прочищаючи їх більш тонкої голочкою, що входить в комплект наконечника. Потім наконечник збирається і змащується.

  • Мастило – для турбінних та механічних наконечників вона відрізняється за складом. Для першого різновиду використовуються спеціальні засоби. Якщо ви шукаєте якісні і довговічні турбінні стоматологічні наконечники, перейдіть за посиланням https://amelmedical.com.ua/ru/153-turbinnye. Але навіть вони потребують догляду за допомогою правильних засобів. Основна відмінність – в ступені в’язкості. При високих оборотах, на яких працюють турбінні вироби, дуже в’язка мастило здатна сповільнювати швидкість обертання.
  • Упаковка – в сучасних умовах проводиться за допомогою спеціальних пакетів і пристрої пакувальної машини.
  • Автоклавіравання – самий надійний і ефективний спосіб стерилізації.

В результаті ви отримуєте абсолютно стерильний і сухий інструмент, готовий до подальшого використання. Застосування даної технології очищення та обслуговування забезпечить довговічність і надійність роботи вашого обладнання.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.