Поради

Двигун на мотоблок: як правильно зробити вибір

Заміна двигуна мотоблока проходить за різними сценаріями. Простий шлях – підбір ідентичного агрегату. Але трапляється, що навіть в самому просунутому інтернет-магазині, такому як AGRUS https://agrus.kiev.ua/, може не виявитися саме такої моделі. Буває і так, що власник мотоблока хоче не тільки відремонтувати його, а й наростити потужність – збільшити продуктивність. Що ж враховують, вибираючи новий двигун.

Різновиди

Не у всіх виробників повний виробничий цикл. Часто конструкцію розробляють під мотор, що випускається спеціалізованою компанією. Але в будь-якому випадку, вибираючи новий двигун, враховують наступне:

Вид палива – бензин або дизель. Мало моделей, у яких закладено перехід з бензину на зріджений газ (наприклад, Кентавр ДВЗ-200БГ).
Конструкція. Сюди входять: розміри, кількість тактів, орієнтація і діаметр вихідного валу, наявність понижуючого редуктора.

  • Потужність.
  • Тип охолодження.
  • Система запуску.
  • Моторесурс.
  • На що звернути увагу

Якщо говорити про особливості, то кожна характеристика, зазначена вище, впливає на характер експлуатації наступним чином:

Паливо. Різниця у вартості бензину і солярки практично знівельована, але дизпаливо трохи дешевше, і дає більш високу вихідну потужність при однаковій витраті (ККД вище). Хоча в обслуговуванні та ремонті дизельні двигуни складніше, їх важче запустити в холодну пору (особливо після довгого простою).

Двотактні ДВС дешевше і компактніше. Але перед заправкою потребують попереднього змішуванні бензину і масла, вони більш гучні і мають менший моторесурс.

Наявність понижуючого редуктора. Збільшується крутний момент на валу. Дозволяє «відбирати» потужність для підключення додаткового обладнання, що вимагає низьких оборотів і високою тяги.

Охолодження. Двигуни з повітряним охолодженням менше, легше, влаштовані простіше, дешевше в обслуговуванні. Але для нормальної експлуатації необхідні перерви в роботі. Водяне охолодження ускладнює конструкцію, але збільшує тривалість безперервної роботи.

Запуск. Електростартер полегшує запуск, хоча ручний пуск надійніше.

Поради щодо вибору

Вибирати новий двигун, іншої марки, треба з урахуванням діаметра вихідного вала, його орієнтації і настановних розмірів. Найпростіше, якщо отвори на рамі і корпусі мотора будуть збігатися. Для тих мотоблоків, виробники яких випускають свою лінійку двигунів, установка мотора інший торгової марки може привести до численних переробок рами і змін конструкції.

При нарощуванні потужності мотоблока треба враховувати, що велика різниця між проектним значенням і новим може привести до надмірного збільшення навантажень на несучу раму. А це неодмінно позначиться на безпеці експлуатації. Допустиме збільшення потужності має лежати в межах 10-20% (чим більше потужність старого мотора, тим менше відсоток приросту).65811196

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.