Поради

Фізична реабілітація. Гімнастика після інсульту

Інсульт – гостре стан, що характеризується порушенням мозкового кровообігу. Як відомо, проблеми з руховою функцією організму, є одними з найбільш поширених наслідків хвороби.

Реабілітація після інсульту – комплекс заходів, спрямованих на нормалізацію стану уражених органів і систем. Як правило, відновлення включає в себе медикаментозну терапію, кінезіотерапії, механотерапію, вправи з ерготерапевтами, заняття з логопедом, консультацію нейропсихолога при необхідності. Фізична терапія після інсульту в амбулаторних умовах повинна проводитися строго за рекомендаціями лікаря і фахівців мультидисциплінарної команди. Важливо, щоб підхід був комплексним, індивідуальним, а всі члени команди володіли навичками догляду і мали досвід роботи з такими пацієнтами.

Тому рекомендуємо звертатися за допомогою в спеціалізовані установи, наприклад, центр реабілітації після інсульту Life-House.

Як фізична терапія допомагає при реабілітації після інсульту

Фіз вправи в складі реабілітаційних втручань після інсульту відіграють одну з ключових ролей. Фізична терапія сприяє поліпшенню кровообігу, запуску метаболічних процесів, тонізації м’язів.

Фізична терапія після інсульту умовно ділиться на кілька типів:

пасивні вправи або позиціонування. Полягає у використанні правильних укладок і поз для паралізованих частин тіла. Це нормалізує крово- і лімфовідтік, попереджає розвиток парезів, пролежнів і т.д .;

активні вправи. Передбачає виконання окремих вправ, рухів. Дана форма занять важлива для відновлення навичок самообслуговування, профілактики контрактур, спастики, інших патологічних процесів.

Крім перерахованих методів, також широко застосовується дихальна гімнастика для профілактики серцево-судинних захворювань, відновлення дихальної діяльності, стабілізації сатурації та ін. Логопедична практика важлива при порушеннях функцій мовного апарату і порушеннях ковтальної функції у пацієнтів, які перенесли інсульт.

Будь-яка програма є індивідуальною і залежить від потреб і запитів пацієнта, медичних показань. Комплекс повинен розроблятися всіма членами команди, виходячи з компетенцій.

висновки

Як Ви розумієте, гімнастика в ранній період після інсульту, фіз вправи – ключові фактори, що впливають на якісне відновлення. Мета – відновлення у пацієнта рухових навичок, соціалізація, адаптація до умов життя і праці, його повернення до нормального життя.

Догляд за хворим в постінсультний період – завдання відповідальна і дуже складна.

Кращим варіантом для самого пацієнта і його близьких є залучення до реабілітації фахівців: фізичних терапевтів, ерготерапевтами і т.д. В амбулаторних умовах виконувати всі заходи фізично складно і фінансово невигідно.

Реабілітаційний спеціалізований центр – оптимальний вибір. В умовах київського центру реабілітації Life-House пацієнт отримує цілодобовий догляд, комфортні умови, а також можливість займатися з профільними фахівцями на реабілітаційному обладнанні для досягнення поставлених цілей.

Швидкість і результати одужання знаходяться в Ваших руках. Використовуйте всі доступні можливості – покладайтеся на нас.

Голос Сокальщини на GoogleNews