Поради

I House – шанс дати сучасну освіту молодим талантам у сфері машинного інтелекту

Новий проект Сергія Токарєва AI House об’єднає AI- та ML-фахівців з усієї України

В Україні анонсували запуск AI House. Це перша екосистема, спрямована на освоєння та розвиток технологій Artificial Intelligence (штучний інтелект – AI) та Machine Learning (машинне навчання – ML) у країні. Її засновниками стали Сергій Токарєв та Ден Дмитренко, підприємці та партнери з технологічної компанії Roosh.

За словами авторів проекту, подібні організації вже створювалися у кількох європейських країнах і показали себе з позитивного боку. Для української IT-спільноти AI House — це унікальна можливість побудувати сприятливу, продуктивну інфраструктуру, де експерти зможуть обмінюватися своїм досвідом та ідеями, пов’язаними з AI та ML, а студенти та програмісти-початківці – отримувати нові знання.

«Наш проект молодий, але дуже амбітний. Ми плануємо боротися за лідерство у Європі. Велика кількість талановитих розробників у нашій країні дозволяє нам на це розраховувати», – упевнений Сергій Токарєв.

Ініціатива зацікавила багатьох представників галузі інформаційних технологій. Зокрема підтримати відкриття AI House вирішили IT-компанії Reface (засновником якої є Ден Дмитренко), Pawa, Afresh, Zibra AI. До них приєдналися топові українські виші у Києві та Львові, а також професіонали із суміжних галузей: професори, інвестори, підприємці, працівники STEM-сфери тощо.

Для досягнення поставленої мети кофаундери AI House планують створювати навчальні заклади з технічним ухилом. Як запевняє Сергій Токарєв, у них система підготовки майбутніх фахівців буде набагато більш просунута і ефективна, ніж у звичайних вузах. Студенти зможуть не просто поринути у теоретичний світ AI, а й отримати практичну базу, створюючи власні стартапи.

Наприклад, цієї осені відбудеться відкриття безкоштовної офлайнової школи з вивчення ML у Києві. Також у планах інвестора заснувати університет із упором на комп’ютерні технології – Computer Science University.

Богдан Пономарь, який отримав посаду генерального директора проекту AI House, солідарний з думкою Сергія Токарєва про те, що вітчизняна система освіти у сферах штучного інтелекту та машинного навчання потребує інновацій. За його спостереженнями, в українських вишах вивчення цих напрямів розпочинається лише на третьому році навчання. Студенти-молодшокурсники втрачають дорогоцінний час, який можна було б використати для відточування навичок. AI House може змінити це.

Також команда проекту планує влаштовувати різноманітні олімпіади, хакатони, воркшопи, організовувати навчальні табори для інтенсивного вивчення програмування, проводити гостьові лекції з експертами. В результаті в Україні з’явиться повноцінна AI-спільнота, в якій народжуватимуться перспективні та якісні стартапи, здатні скласти потужну конкуренцію на світовому IT-ринку, упевнений Сергій Токарєв.

Голос Сокальщини на GoogleNews