Поради

Інструкція до відкриття депозиту

Вільні кошти, які найближчим часом не планується витрачати, доцільно зберігати на депозитному рахунку в банку. По-перше, це безпечно, адже кошти перебувають під наглядом та гарантовано повернуться вкладникові. По-друге, так не буде спокуси їх витратити на дрібниці. По-третє, це вигідно, адже перебуваючи на рахунку, кошти працюють на вкладника, примножуючи стартову суму.

Відкрити депозит не складно. Для цього не потрібна фінансова освіта чи тривала підготовка документів. Достатньо надати у банк паспорт, ІПН, посвідчення ФОП за наявності, пенсійне посвідчення за наявності для отримання пільгових умов, та довідку про походження коштів у разі вкладення значної суми (понад 400 тис. грн). Проте перед цим доречно ретельно дослідити ринок банківських послуг та вибрати найвигідніші умови.

В першу чергу треба обрати банк. Це може бути установа, що вже обслуговує зарплатну, дебетову чи кредитну картку вкладника, або новий фінансовий агент. Варто пересвідчитися, що банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб — це слугуватиме запорукою стовідсоткового повернення коштів у разі банкрутства та ліквідації банку. Гарантія Фонду розповсюджується як на гривневі, так і на валютні депозити. У випадку останніх вони повертаються у гривневому еквіваленті, курс якого визначається на дату призначення ліквідації банку.

Обираючи депозитну програму, доведеться проаналізувати більше критеріїв, зокрема:

  • валюта рахунку — на депозити в гривні нараховується вища процентна ставка, проте за нестабільної національної грошової одиниці рахунки в іноземній валюті можуть бути надійнішими; в українських банках є можливість відкрити депозити в доларах США та євро;
  • процентна ставка — найпривабливіші пропозиції притаманні довгостроковим вкладам у гривні без можливості передчасного виведення коштів з рахунку;
  • термін дії — тривалість програми варто вибирати відповідно до мети вкладення (швидке примноження суми, накопичення під коштовне придбання тощо);
  • автопролонгація — зручна опція для короткострокових депозитів, з допомогою якої не потрібно щомісяця продовжувати договір, це відбуватиметься автоматично, проте від опції потрібно вчасно відмовитися, щоб отримати доступ до вкладу;
  • доступність поточного поповнення рахунку — дозволяє збільшувати суму вкладу для підвищення його прибутковості;
  • спосіб нарахування відсотків — найбільш вигідні вклади з капіталізацією відсотків, проте їх регулярне перерахування дозволяє швидко накопичити потрібну суму коштів.

Для швидкого визначення потенційного прибутку від депозиту можна скористатися інтерактивним калькулятором на сторінці послуги на сайті банку. Змінюючи суму вкладу, метод нарахування відсотків та термін дії депозиту, можна вибрати оптимальні умови.

Після остаточного визначення бажаних параметрів депозиту необхідно звернутися до відділення банку для підписання договору. У документі детально виписуються всі умови, за якими функціонуватиме депозитний рахунок. Його необхідно ретельно вичитати, пересвідчившись у правилах поповнення, виведення коштів, нарахування відсотків, активації чи скасування автопролонгації.

Відкрити депозит не складно, проте це вимагає уваги та ретельного вивчення умов надання послуги, щоб в результаті вона задовольнила очікування.

Голос Сокальщини на GoogleNews