Поради

Інвентаризація: як правильно розібрати гардероб

Напевно, кожна людина має у шафі речі, які роками лежать на полицях, їх ніхто не носить, але викинути шкода. Якщо цей одяг пов’язаний з якимись спогадами та емоціями, то, звичайно, ніхто не змушує вас його викидати. Але, як правило, це безформні светри, старі джинси, потерта сорочка. Начебто і не вийдеш у такому в пристойне місце, але викинути шкода. Стане в нагоді для дачі, прибирання, ремонту, вигуляти собаку (потрібне підкреслити). Як знайти в собі сили позбавитися непотрібного і зробити це правильно – про це ви дізнаєтесь у цій статті.

Три головні принципи розхламлення

Пам’ятайте: якщо у вас дуже багато речей, то вони не служать вам, а ви їх обслуговуєте. Вони займають місце, при генеральному прибиранні все це потрібно перекладати туди-сюди. Одним словом, суцільний біль голови. Важливий правильний підхід навіть до аксесуарів: якщо ви захотіли, наприклад, годинник наручний замовити в Україні, то відразу подумайте, з чим їх носитимете, де зберігатимете і так далі. Для тих речей, які вже лежать стосами у вашій шафі, використовуйте такі принципи:

  • Стиль. Кітч має право на існування, але з ним слід бути обережним. Краще оцінити власний стиль та купувати речі, які в нього ідеально впишуться. Якщо ви не знаєте, як доповнити одяг аксесуарами правильно, перегляньте каталог Vector-D, в якому зібрані найкращі оригінальні аксесуари з усього світу, відсортовані за стилями.
    функція. Для яких цілей та в яких ситуаціях ви використовуєте ту чи іншу річ? Якщо на роботу потрібно носити блокнот, купу гаджетів, папки з документами і таке інше, то модні мікросумки – не ваш варіант.
  • Ви не повинні відчувати дискомфорту.
    емоція. Ну, некрасивий одяг, ну і що? Звичайно, багато людей так думають, але хіба ви не гідні того, щоб тішити себе та отримувати задоволення від власного зовнішнього вигляду? Правильний гардероб надає впевненості і, відповідно, робить людину успішнішою.

Повірте, як тільки ви позбавитеся від непотрібного, відчуєте легкість та приплив нової енергії.

Що про звільнення від непотрібного говорять фахівці

Знаменита японська письменниця Маріє Кондо, відома своїми книгами з наведення порядку, вважає, що є простий спосіб зрозуміти, залишати щось чи викидати. На її думку, варто брати кожну річ у руки та запитувати себе, які емоції вона викликає. Наприклад, якщо це гарна кофточка, в якій ви збираєте компліменти, варто її залишити. А якщо з річчю пов’язані негативні емоції чи спогади – сміливо відправляйте на переробку, благодійність або у відро для сміття.

Голос Сокальщини на GoogleNews