Насправді професії рекрутера та HR-менеджера (ейчара, як його часто називають) багато в чому схожі. Але далеко не всі здатні правильно розділити їх функції та обов’язки.
HR (Human Resources) – це в основному про управління персоналом компанії. Основні дві його функції це:
- Пошук персоналу;
- Управління наявними кадрами.
Обов’язки HR менеджера та рекрутера
Обов’язки HR-менеджера можуть відрізнятися у кожної компанії, але серед основних виділимо наступні:
- Пошук кандидатів та їх оцінка в залежності від потреб вакансії;
- Проведення перемовин та співбесід;
- Аналіз ринку праці, попиту та зарплат фахівців;
- Розвиток та мотивація чинних працівників;
- Онбординг або адаптація нових співробітників у колективі;
- Підтримка зацікавленості персоналу.
Ми бачимо, що так само як і рекрутинг IT персонал можуть набирати ейчари, що працюють на певну компанію. IT рекрутинг в Україні https://evotalents.com/uk в порівнянні з HR-менеджментом має трохи менше обов’язків, хоча вони більш конкретні. Це:
- Робота з певною вакансією, пошук резюме кандидатів;
- Аналіз та оцінка знайдених результатів;
- Робота з інтернет-ресурсами, соціальними мережами тощо;
- Співбесіди та інтерв’ю з кандидатами;
- Взаємодія з замовником та організація зворотного зв’язку.
Якщо IT рекрутингова агенція практикує рекрутинг повного циклу, всі ці функції покладаються на плечі рекрутерів. У іншому випадку IT рекрутери можуть виконувати певну частину з вищенаведених обов’язків.
З чого починається робота HR менеджера
За функціональним розподілом робота рекрутера закінчується після працевлаштування кандидата. Саме з цього моменту починається робота HR-менеджера, який займатиметься подальшою опікою над новим співробітником.
У цьому переліку не вистачає сорсера. Сорсинг – це перший етап у роботі з пошуку персоналу. Але коректніше було б порівнювати сорсера з рекрутером, ніж з ейчаром.
Тому варто назвати спільні риси та відмінності IT рекрутерів та HR менеджерів.
Відмінність полягає в тому, що рекрутер не заглиблюється у бізнес-процеси. Його завдання – знайти потрібного кандидата, далі працює ейчар. Контакти з замовником (керівництвом) відбуваються в основному на початку співпраці, під час визначення завдання.
Основна спільна риса обох професій – це робота з людьми. Для досягнення результатів обом потрібен постійний розвиток, треба бути в курсі, що відбувається на ринку праці, вивчати нові інструменти та освоювати секрети техніки проведення співбесід. Також рекрутер та HR-менеджер однаково мають презентувати компанію на яку працюють. Адже після знайомства з ними, кандидат прийме рішення, цікава йому ця робота (компанія) чи ні.