Поради

IT-рекрутинг: особливості роботи

З розвитком інформаційних технологій кожен бізнес обертається навколо розробки програмного забезпечення. Автоматизація та оптимізація всіх процесів за допомогою цифрових ресурсів приваблює всіх підприємців. Невеликі компанії так чи інакше мають в штаті декілька власних розробників або вдаються до послуг рекрутингових агентств для підбору кандидатів. Наприклад, компанія «РЕКРУТИНГОВЕ АГЕНТСТВО INDIGO» займається пошуком талановитих спеціалістів і закриє найскладнішу вакансію в IT-сфері (подробиці на сайті https://indigo.co.ua/ua/blog/audit-rekrutinga-zachem-nuzhen-i-s-chego-nachat-nahodim-tochki-rosta-dlya-vashego-biznesa).

Специфіка професії рекрутера

Якщо поєднати знання сучасних тенденцій IT-сфери, розуміння особливостей комп’ютерних професій та вміння знаходити найкрутіших програмістів у світі, вийде першокласний IT-рекрутер. В пул обов’язків зазвичай входить наступне:

  • спілкування з замовником, збір ТЗ;
  • пошук кандидатів;
  • відбір резюме;
  • проведення інтерв’ю;
  • працевлаштування кандидата;
  • супровід після працевлаштування.

Діяльність звичайного рекрутера зовсім не відрізняється від діяльності аналогічного спеціаліста, але в IT-сфері. Частково так і є, за виключенням того, що останній має вміти розрізняти бекенд від фронтенду, а Java від JavaScript. Зрозумілою мовою, IT-рекрутер зобов’язаний добре розбиратися не лише в HR-процесах, але і розуміти особливості всіх професій, які пов’язані з програмним забезпеченням, його розробкою та технічним супроводом, базами даних, написанням кодів, графікою, дизайном, версткою, веб-розробкою та інш. Не дивно, що навчання спеціальності винесено в окремий напрямок сфери HR. Для систематизування знань та доповнення їх новим досвідом можна скористатися послугами, наприклад, компанії INDIGO.

Складнощі IT-рекрутингу

Однією з найскладніших задач для кожної компанії є набір та утримання талановитих співробітників. Незалежно від галузі, пошук відповідних кандидатів зазвичай стає проблемою. Проте, IT-сфера стикається з унікальними перешкодами, які придають складнощів у залучення найкращих спеціалістів, адже важливо не просто знайти співробітника, а того, який ідеально підійде. Рекрутерам доводиться працювати з пасивним ринком, а це означає, що доведеться стукати у всі замкнені двері та приділяти більше уваги IT-спеціалістам. Підбір персоналу послуга доволі складна та специфічна, адже в ній задіяні люди з особливим складом характеру, навичками, вимогами.

tlp1jsV2C3rQm-OyBhfP8drQLs7jsL0nI6-oVlE-oTOqmGuPwfbTRKtApXU6W9zIC7_AbtDBcu027TBBviDZKbyGqxjaSd6gLg8xV1AQafzbVt4ffxZfNrewdApAvTrx2cO3w9Yi=s0

IT-сфера – одна з небагатьох, де правила гри встановлює не наймач, а кандидат. Аналіз ринку в IT показує, що кількість вакансій значно перевищує кількість резюме. Таким чином, не IT-шник має залучати до себе увагу, а навпаки, роботодавець повинен презентувати свою компанію в найбільш вигідного боку, запропонувати кандидату такий проект та умова праці, які його точно зацікавлять. Роль IT-рекрутера тут найбільш значуща. Як посередник між ключовими ланками робочого ланцюжка, він має «звести» ідеального кандидата з роботодавцем його мрії.

Перспективи розвитку

На розвиток IT-рекрутингу можуть впливати деякі фактори. Перш за все, це ситуація на ринку праці. Але в найближчі 5-10 років проблем не буде завдяки підвищенню ролі технологій у всіх сферах життя. Тому навіть, якщо кількість програмістів буде зростати, кількість вакансій буде збільшуватись у геометричній прогресії. Також росте роль автоматизації і ходять чутки, що рекрутери будуть не потрібні. Але визначити мотивацію, провести унікальну експертизу та вирішити неминучі проблеми зможе лише IT-рекрутер, тому ця професія з часом не втратить своєї привабливості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.