Поради

Камінь мармур: властивості, опис та особливості

Історія використання мармуру в будівництві та оздоблювальних роботах налічує тисячі років. Його основною перевагою є сукупність унікальної текстури та високі характеристики міцності. Більш детально ознайомитись із різноманітністю текстур різних типів мармуру можна на сайті https://ritual-stone.com.ua/mramor.

Експлуатаційні характеристики

Материнська порода мармуру: доломіт чи кальцит – звичайний вапняк, які під впливом високої температури та тиску змінили свою молекулярну структуру у процесі перекристалізації. Крім основи до складу гірської породи можуть входити різні добавки: кварц, каолін, польовий шпат, гематит. Незважаючи на невелику кількість таких добавок, саме вони мають ключовий вплив на колір та малюнок мармуру. Однак, крім зовнішнього вигляду, вони впливають і на основні експлуатаційні характеристики породи – її міцність, оброблюваність, стійкість до зовнішніх впливів.

За шкалою Мооса він має третій чи четвертий ступінь твердості. Не відрізняється особливою міцністю, проте легко обробляється і стійкий до зовнішніх впливів, що дозволяє використовувати цей камінь для пам’ятника, який простоїть не менше як сторіччя.

Щільність мармуру залежить від домішок і може становити 1900-2800 кг/м3. Його пористість вбирається у 1%, що визначає і мінімальне влагопоглинання не більше 0,15-0,5%.

Види мармуру та їх особливості

З огляду на різноманітність кольорів та текстур цього матеріалу можна купити натуральний мармур будь-якого відтінку, окрім зеленого. Найбільше цінується чорний мармур. Інші кольори та відтінки залежать від типу домішок, які переважають. Рожевий, червоний та помаранчевий – оксид заліза. Жовтий – карбонат марганцю. Чорний – сульфід заліза, а також графіт або бітум насиченість відтінку залежить від кількості домішок і якщо їх небагато, то цей натуральний камінь матиме блакитний тон.

Переваги мармурових виробів

З основних переваг, які мають мармурові декоративні та оздоблювальні матеріали, фахівці відзначають таке:

  • Висока міцність покриття, як показує практика, вироби з цього каменю можуть бути століттями, не втрачаючи свого первозданного вигляду.
  • Висока зносостійкість – дозволяє використовувати для облицювання не тільки стін, але і підлоги, а також інших горизонтальних поверхонь, на які інтенсивно впливає.
  • Плита з мармуру стійка до дії ультрафіолетового випромінювання. Насиченість її кольору не втрачається з часом.
  • Мінерал не виділяють канцерогенних чи токсичних речовин навіть при нагріванні. Така обробка є однією з найбільш екологічних.
  • Кристалічна структура каменю дозволяє обробляти його у різний спосіб. Тому виробники можуть запропонувати вироби найрізноманітніших форм.
  • Широка кольорова гама дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант для декорування екстер’єру та інтер’єру.

Цей матеріал легко переносить кліматичні зміни, не розтріскується від спеки, перепаду температури або високої вологості. Однак він є з найдорожчих оздоблювальних матеріалів.

750797284
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.