Поради

Хімчистка салону авто: коли і чому потрібна

Бажання кожного автовласника – охайний та чистий салон машини. Підтримувати акуратний вигляд автомобіля легко, поки він новий. Згодом завдання ускладнюється, оскільки пил, крихти їжі та інше сміття накопичуються в оббивці та килимках. Впоратися з ними самостійно дуже складно. У цьому випадку рятує чищення фахівцями.

Під хімчисткою салону авто мають на увазі повноцінне прибирання всередині машини. Очищаються майже всі поверхні – від сидінь і килимків до панелі приладів і пластикових деталей. Для прибирання використовуються професійні засоби та клінінгове обладнання.

З якою метою проводять хімчистку салону машини

Процедура дозволяє вирішувати такі завдання:

 • відновлення привабливого вигляду салону. Після хімчистки салон виглядає як новий. Процедура усуває навіть плями, що в’їлися в сидіння;
 • дезинфекція. За допомогою парової обробки усуваються віруси, бактерії, мікроскопічні кліщі та пліснявий грибок;
 • видалення неприємних запахів. Хімчистка салону автомобіля ефективно бореться із сторонніми запахами, освіжає повітря всередині авто;
 • захист електропроводки. Запуск електроустаткування може стати проблемним, якщо біля проводів накопичуються серйозні забруднення;
 • запобігання алергії. Велика кількість пилу спричиняє загострення алергій, що негативно впливає на здоров’я водія та його пасажирів;
 • зниження навантаження на систему кондиціювання. Чим більше скупчення пилу та бруду всередині, тим частіше варто проводити діагностику та чищення кондиціонера.

Види хімчистки та їх особливості

 • Традиційна. Передбачає стандартне миття салону. Її рекомендують вибирати для несильних забруднень. Для висихання після миття потрібно багато часу. Якщо не дочекатися повного висихання, може розвинутись грибок. Краще не робити взимку, тому що ущільнювачі та деякі інші деталі можуть замерзнути.
 • Суха. Для обробки використовується піна, що чистить. Її наносять на поверхню, залишають на деякий час, а потім стирають. Це простий і швидкий спосіб, але не завжди добре усуває глибокі забруднення.
 • Парова. Виконується за допомогою парогенератора. Пристрій дозволяє ефективно позбавлятися від плям, що в’їлися, і дезінфікувати салон. Після очищення пором потрібно трохи часу для висихання.
 • Озонове чищення. Допомагає у її виконанні озоновий генератор. Він усуває грибок, плісняву та інші мікроорганізми, а також стійкі запахи. Таке чищення рекомендують проводити після активного зимового чи літнього автомобільного сезону.

На окрему увагу заслуговує хімчистка шкіряного салону. Цей матеріал оббивки потребує особливого догляду. Щоб уникнути утворення тріщин на шкірі, потрібно використовувати щадні засоби та додатково обробляти сидіння спеціальним кондиціонером.

Хімчистка може виконуватися без розбору салону. У такому разі очищенню підлягають лише деталі у відкритому доступі. При частковому розбиранні – витягуються сидіння, а при повній – всі елементи, що дає змогу очистити кожен кут.

Як часто рекомендують замовляти хімчистку

Багато хто думає, що генеральне чищення салону потрібне тільки, коли він стає дуже брудним. Однак це твердження є абсолютно невірним, виконувати його обов’язково від 1 разу на рік. Найчастіше вдаватися до процедури слід, якщо:

 • автомобіль використовується у районах з дуже забрудненим повітрям;
 • машина часто їздить піском, бездоріжжям або ґрунтовими дорогами;
 • в авто возять свійських тварин, які залишають шерсть;
 • у когось із членів сім’ї є алергія;
 • автовласник має звичку курити у машині.

Замислитись про хімчистку бажано і після великого ремонту, довгої подорожі, по завершенню літа чи зими. Влітку сидіння забруднюються від пилу та поту, а взимку до салону потрапляє пісок та сіль із доріг, які приносяться з взуття.

Комплексна хімчистка починається з миття кузова, щоб пил та бруд не заносилися всередину машини. Далі пилососом забирається велике сміття, виймаються знімні елементи. Засоби для чищення підбираються з урахуванням властивостей матеріалу, з якого виготовлено оббивку. Для дезінфекції всі поверхні обробляються парогенератором. Щоб салон висох, його залишають відкритим. Тривалість процедури – від 4 до 8 години.

Голос Сокальщини на GoogleNews