Поради

Хірургічний комплекс Da Vinci тепер в Medical Plaza!

27 березня 2021р в медичному центрі Medical Plaza відбулася історична подія, що має значення для розвитку всієї високотехнологічної мініінвазівной хірургії в Україні.

За допомогою робота Da Vinci були проведені дві успішні операції – радикальна простатектомія і гістеректомія. Їх виконали хірурги Medical Plaza і IRIMI Group – професор Молчанов Роберт Миколайович і онкогінеколог вищої категорії Мочайло Сергій Володимирович.

У чому полягали операції?

Радикальна простатектомія застосовується при локалізованому раку простати і полягає у видаленні передміхурової залози з її капсулою, насіннєвими бульбашками і ділянкою сечівника, а також подальшому відновленні зв’язку уретри і сечового міхура.

Гістеректомія – гінекологічна операція, при якій видаляється матка. Виконується при злоякісної пухлини матки, шийки матки або яєчника.

Що таке «робот-асистент»?

Роботизований хірургічний комплекс Da Vinci – це одне з найбільш високотехнологічних і складних медичних винаходів, визнане в усьому світі і поклало початок новій ері в медицині – роботизованою хірургії.

Він складається з двох частин – блоку управління, призначеного для хірурга, і чотирирукої робота-маніпулятора. Один маніпулятор призначений для відеокамери, два інших замінюють руки хірурга, і ще один маніпулятор діє як «асистент». Сам же хірург розміщується за робочою станцією, що знаходиться в безпосередній близькості від операційного столу і управляє маніпуляторами.

Оперативні втручання, проведені за допомогою робота Da Vinci, дозволяють здійснювати маніпуляції з рухливістю і спритністю, недоступними людської кисті, а також усувають фактор тремтіння рук хірурга і камери. Окремо варто відзначити оптику, якою оснащена система – вона дає збільшення операційного поля в 20 разів, а значить, від очей хірурга не сховаються навіть мікропораженние області.

Система розроблена американською компанією Intuitive Surgical. Шлях до її створення було розпочато ще в 1980 році. Перша установка була зібрана для армії США, проектування її зайняло близько 10 років.

Які переваги дає використання роботизованого хірургічного комплексу?

Для пацієнта це:

  • менша травматичність, ніж навіть після лапароскопічної операції;
  • мінімальна крововтрата;
  • швидка і легка реабілітація.

Для хірургів – це возможнось проведення найточніших оперативних втручань в найскладніших і важкодоступних місцях.

Якщо говорити про проведені операції, то простатектомія і гістеректомія, виконані за допомогою роботассістірованной системи, зберігають можливість пацієнтів вести нормальне статеве життя зі збереженням ерекції у чоловіків і чутливості у жінок.

У медичному центрі Medical Plaza планується подальше проведення оперативних втручань за допомогою Da Vinci за напрямками оперативної урології, гінекології, колоректальний хірургії.

Тепер пацієнтам не треба виїжджати за кордон в пошуках високотехнологічної оперативної допомоги – кращі технології доступні в Medical Plaza!

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.