Хостинг — послуга з обробки та зберігання інформації на серверах, які мають постійний доступ до світової мережі. Найчастіше її використовують для розміщення сайту в інтернеті. Це допомагає покращити показники власного сервісу для вирішення завдань користувача. Власнику порталу варто поставитися до вибору хостингу з належною увагою, тому що в майбутньому від цього залежить благополуччя ресурсу. «Червоний хамелеон» рекомендує прочитати блог.
Як обрати хостинг для сайту
Насамперед потрібно вивчити характеристики сайту або принаймні максимально деталізувати уявлення про нього, наприклад:
- чи використовується CMS;
- чи потрібна підтримка мови web-програмування;
- який щоденний трафік планується;
- який контент розташовуватиметься на сторінках;
- чи потрібне додаткове місце для кешування, бекапів і т. д.
Узагальнюючи ці характеристики, необхідно враховувати основні чинники:
- сумісність хостингу з обраною CMS;
- передбачуване навантаження.
Існує кілька різновидів хостинг-майданчиків, і кожен із них спрямований на вирішення різних завдань:
- віртуальний хостинг;
- виділений сервер;
- хмарний сервер;
- власний сервер на майданчику хостера.
Власнику сайту потрібно точно визначитися з тим, який хостинг вибрати для проекту. Водночас він має виконувати поставлені завдання повною мірою.
Як правильно обрати тариф у хостера
Перед тим, як брати хостинг в оренду, потрібно спочатку розрахувати необхідну кількість потужностей для роботи сайту. Якщо цього не зробити, на сервері може не вистачити системних ресурсів для обробки всіх запитів користувачів. У такому разі для порталу результат буде плачевним — порушення працездатності аж до повної відмови в обслуговуванні.
При виборі тарифу в хостера потрібно дивитися такі параметри:
- Місце на диску та оперативна пам’ять. Ці показники — найзрозуміліші й завдають найменше клопоту. За статистикою, більшість користувачів не заповнюють пам’ять сервера навіть на 70%. Важливіше, щоб для зберігання даних застосовувалися накопичувачі SSD, а розмір оперативної пам’яті дозволяв здійснювати всі операції.
- Потужність процесора (ЦПУ). Центральний пристрій часто називають мозком хостингу. Його основні параметри — число ядер, тактова частота та розмір пам’яті. Чим краще показники, тим більше даних може одночасно оброблятися на сервері.
- Пропускна здатність та затримка каналу передачі даних. Ширина показника впливає на обсяг трафіку, що проходить між клієнтом і сервером. Чим він краще, тим більше відвідувачів здатні одночасно завантажити контент сайту без втрати продуктивності. Затримка мережі впливає на швидкість передачі запитів. Цей фактор особливо важливий для ігрових порталів та онлайн-бірж.
- Трафік — це кількість інформації, яку завантажують користувачі. Його поріг залежить від ширини каналу й ресурсів ЦПУ. Варто знати, що існують провайдери, які заявляють про необмежений трафік. На практиці при тривалому підвищеному навантаженні хостери вимагають додаткову плату.
Найкраще вибирати для сайту такого хостера, з яким можна буде вести довгострокову співпрацю. Варто спиратися на такі критерії:
- репутація хостингу на ринку;
- безпека;
- стабільність дата-центрів;
- безкоштовне тестування хостингу;
- масштабованість ресурсів;
- постійна підтримка.
До вибору хостингу треба підходити комплексно. Необхідно довіряти лише надійним провайдерам, оцінюючи технічні можливості. Сайт, розміщений на хорошому хостингу, працюватиме як злагоджений механізм, що заощадить час та нерви власника.