Поради

Хвилювання відміняється: ТОП 5 порад для вагітних!

Вагітність- хвилюючий і водночас самий  відповідальний період у житті жінки. Дуже часто радість появи немовляти переплітається зі страхами пологів і догляду за новонародженим. Емоційний стан жінки стає дуже мінливим. Щоб знизити тривогу, потрібно дотримуватися декількох правил:

  1.     Обізнаність

Хвилюємося, тому що мало розуміємо що відбувається і буде відбуватися в процесі пологів. Старайтеся якомога більше дізнатися що  відбуваються із жінкою в цей період, як розвивається малюк в животику по триместрах, як відбуватиметься процес пологів, основні моменти догляду. Зараз пропонують багато курсів для майбутніх мама, в інтернеті багато інформації і відео, подруги які вже народжували, теж, стануть джерелом знань. Розуміння суті процесу дозволяє побудувати правильну ”картинку” в голові жінки. Дозволяє психологічно і морально підготуватися до важливої події.

  1.     Підготовка

Поява малюка передбачає появі і нових предметів для догляду за ним. Краще заздалегідь продумати всі необхідні речі, купити і залишити на поготові. Особливо  важливо зібрати так звану «сумку для пологового» де буде все необхідне на перший час догляду за малюком. Зараз із цим проблем не виникає, адже багато інтернет магазинів пропонують товари для вагітних і майбутніх мам, залишається тільки вибрати, замовити і забрати. Тобто навіть ходити по магазинах не доведеться, що збереже сили та емоційний стан!

  1.     Режим

Період вагітності не повинен перетворитися на суцільне лежання на дивані. Вагітність – це не хвороба! Дотримуйтеся режиму дня! Це запорука гарного самопочуття і настрою! Їжте вчасно, гуляйте на свіжому повітрі, відпочивайте. Дуже часто, майбутні  мами в нічний час не висипаються: живіт заважає, ноги крутить, боки болять і бажаний відпочинок не настає. Тут на допомогу прийде – аутотренінг, впродовж дня родити вправи для релаксації під спокійну музику.

  1.     Фізичні вправи

Обов’язково робимо хоча б мінімальний комплекс вправ  для вагітних. Про них можна запитати в свого лікаря гінеколога чи подивитися відео в інтернеті. Фізичні вправи допоможуть підготувати м’язи до пологів, що дасть можливість уникнути розривів і сильного болю при народженні малюка. Вченні доводять що фізично підготовлена породілля  легше народжує, зводить до мінімуму  післяпологові ускладнення і швидше відновлюється.

  1.     Перегляд пріоритетів

Із вагітністю життя жінки змінюється, а коли малюк з’являється на світ-змінюється кардинально. Це і гормональні, фізіологічні, статусні зміни. Щоб сили вистачало на все треба вже зараз переглянути свої пріоритети, розібратися із шкідливими звичками (вживання кави, теж, сюди відноситься). Звичайно, треба продовжувати себе радувати і балувати. Позитивні емоції ніхто не відміняв! Та всі рішення приймати розумно, із розрахунку -«чи не зашкоджу я своїми діями малюку і собі? »

Нехай період вагітності стане незабутнім, а наші поради допоможуть емоційно стійко  ввійти в пологи!

Голос Сокальщини на GoogleNews