Сьогодні вибрати колір для металочерепиці можна буквально на будь-який смак, що підтверджує інформація на сторінці https://citybud.in.ua/uk/krovlya/metalocherepica/. Але саме через тае багатство вибору і виникають проблеми.
Як правильно підібрати відтінок металочерепиці
На сьогоднішній день колір металочерепиці по каталогу RAL є світовим стандартом, який використовують для позначення відтінків.
При придбанні темної черепиці (чорного, темно-зеленого, темно-коричневого кольору) потрібно бути гранично акуратним. Тому що чим темніше, тим більше вона схильна до вицвітання. Навіть найякісніші покриття з часом змінять своє забарвлення. Різниця тільки в тому, що якісна і дорога металочерепиця довше буде зберігати свій первинний вигляд, а вицвітати буде рівномірно досить довго.
Психологами було відмічено, що люди, які живуть у великих містах, часто відчувають нестачу саме в зелених відтінках. З цієї причини використання зеленої металочерепиці в обробці екстер’єрів дуже рекомендується.
Завжди була популярна покрівельна мідь завдяки благородному вигляду, тому металочерепиця під мідь є хорошою альтернативою, що дозволяє заощадити гроші.
В цілому підбір кольору покрівельного покриття для кожного покупця індивідуальний, так само як і його форма, оскільки одним подобається дрібніша хвиля, іншим – велика, одним – металочерепиця сіра, а іншим – синя. Сірий, до речі, вважається одним з найбільш універсальних світлих відтінків. Чудово підходить для затемнених місць з недостатнім освітленням. Сіра покрівля прекрасно гармонує з навколишньою природою і вважається символом стриманості і стабільності.
Що ще впливає на вибір
При виборі колірної гармонії для обробки будинку зазвичай дотримуються двох принципів: контрастного або нюансную. Нюансное поєднання має на увазі вибір кольору покрівлі з м’яким переходом до відтінку фасаду, майже «тон в тон». У контрастною гармонії присутні фарби різної насиченості протилежних відтінків. В цілому найкраще на приватному будинку виглядає дах темних тонів, стіни світлих тонів, а паркан – «під колір даху». Це є одним з найбільш гармонійних поєднань.
Важливо знати, що при виробництві для захисту стали від корозії використовуються полімерні покриття з різною фактурою поверхні. Її особливості можуть впливати на те, як колір матеріалу виглядає на даху. Наприклад, матове покриття не змінює колір, в той час як глянець робить його більш приглушеним.