Поради

Комп’ютерна томографія голови: специфіка та можливості

Найбільш раннє виявлення захворювання є найважливішою запорукою успішного лікування. Комп’ютерну томографію вважають однією з передових технологій для якісної діагностики систем тіла, зокрема головного мозку, сусідніх структур. Метод має величезний потенціал для застосування в різних галузях медицини: він точний, інформативний, неінвазивний та доступний. Для проведення професійного обстеження варто вибрати перевірену медичну клініку із сучасною технічною базою та сильними кадрами.

Принцип обстеження та аспект радіаційної безпеки

Метод комп’ютерної томографії активно застосовується медиками з другої половини XX століття. Він заснований на просвічуванні потрібної зони тіла тонкими рентгенівськими променями та трансформації даних у цифрову картинку на моніторі. Ключова мета полягає у визначенні точної локалізації, кількості, форми, величини патологічних вогнищ, чіткості контурів. Для кожного виду тканини характерний свій рівень густини і, відповідно, коефіцієнт поглинання рентгенівського випромінювання. Саме їх математично обробляє обчислювальний комплекс апарату, створюючи унікальне зображення. Принципова відмінність у порівнянні з традиційною рентгенографією полягає в отриманні серії цифрових знімків поперечних зрізів тканини товщиною 0,5-1 мм.

Часто КТ застосовують не як самостійне дослідження, а як куруючу діагностичну процедуру: під її контролем проводиться взяття біопсії, ангіографія.

При процедурі пацієнт зазнає строго дозованого (відповідно до протоколу) променевого навантаження. Вона встановлюється у форматі величини ефективної дози. За результатами випробувань доведено, що технологія є щадним методом рентгенівського дослідження. У міру вдосконалення апаратури променеве навантаження постійно знижується. Основне правило полягає в тому, що її доза повинна бути мінімально можлива за умови збереження задовільного якості зображення без втрати діагностичної значущості.

Пройти КТ голови у Києві рекомендується на базі мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я», де зібрано передове обладнання, працюють найкращі лікарі столиці. Обстеження проводиться згідно з міжнародними стандартами з дотриманням принципів системності, індивідуального підходу.

Можливості КТ як діагностичного методу патологій головного мозку

Комп’ютерна томографія дозволяє об’єктивно візуалізувати, оцінити параметри мозкової тканини, кісткової структури, руху крові. Для правильної математичної обробки даних важливо вибрати оптимальний алгоритм із збереженням якості зображення. На практиці використовують дві конфігурації сканування: пучок променів, що обертається, і детектори на нерухомому кільці.

Комп’ютерна томографія голови дозволить зробити висновки про стан:

  • тканин мозку;
  • кісток черепа;
  • шкіри, підшкірної клітковини;зуб
  • ощелепної системи;

Через променеве навантаження технологія не призначається вагітним під час лактації (при використанні контрастної речовини протягом 24 годин після процедури необхідно уникати годування), дітям – лише в екстрених випадках. Діагностику такого формату з обережністю рекомендують за деяких хронічних захворювань. Спеціальної підготовки не потрібно, КТ голови можна провести будь-якої доби. При використанні контрастування потрібно попередньо здати аналіз крові на рівень креатиніну, сечовини, не їсти за 2-3 години до старту.

КТ – доступний, ефективний метод швидкого, точного виявлення новоутворень, травматичних наслідків, мозкових запальних змін. Технологію часто рекомендують при головному болю після травми, отоларингологічних захворюваннях (навіть частіше, ніж МРТ).65811023

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.