Про ранній розвиток дитини чули всі батьки. У цьому питанні важливо не впасти в крайність. Деякі мами і тата починають водити дитину на «розвивалки» занадто рано і інтенсивно, а деякі – взагалі не займаються цим питанням
Як же знайти золоту середину і не нашкодити малюкові?
Тим, хто задається цим питанням, варто зайти на блог https://blog.karpachoff.com, в якому описано все про ранній розвиток дітей.
У кожної медалі є дві сторони, і ранній розвиток також має плюси і мінуси. Серед переваг:
- Ігри сприяють встановленню зв’язку між малюком і його батьками.
- Допитливість дитини залежить від того, скільки нових знань отримує малюк в ранньому віці.
- Розвиваючі заняття надають комплексний вплив: виробляється дрібна моторика, інтелект.
- Можна тренувати уважність, посидючість, моторику, сенсорику і ін.
- Можливо розкрити таланти і інтереси дитини.
До недоліків відносять надмірний інтерес батьків, які часом не знають міри в розвиваючих заняттях; підбір завдань, які не відповідають віку дитини. Діти також можуть втомлюватися від постійних тренувань, а проявитися це може в істериках, відмову виконувати завдання. Часто батьки вибирають дітям заняття, керуючись власними бажаннями, а не інтересом малюка.
Що повинен уміти дитина в 5 місяців
Всі діти розвиваються в своєму ритмі, і часто батьки турбуються, що дитина чогось не може. Фахівці склали список навичок, які притаманні п’ятимісячним немовлятам. Якщо малюк не виконує багато дій з переліку, тоді варто проконсультуватися з педіатром.
У 5 місяців немовлята з легкістю приймають позу жаби.
Займають положення напівсидячи.
Підніматися, тримаючись руками за борти ліжка.
Розгойдуватися, займаючи позу рачки.
Тримати пляшечку або груди руками під час годування.
Імітувати мову, повторювати звуки.
Мати улюблену іграшку, вибирати один предмет з кількох.
Щоб зміцнити м’язи п’ятимісячного малюка, можна виконувати такі прості вправи: згинати й розгинати ручки, ноги, коли малюк лежить на твердій поверхні. Також можна підвісити на ліжечко кільця, щоб малюк міг за них хапатися і підніматися. Пальчикова гімнастика надає позитивний ефект на розвиток дрібної моторики: досить згинати по черзі кожен пальчик, стискати і розтискати кулачок.