Поради

Кроковий двигун: принцип роботи та особливості конструкції

Практично всі електричні прилади потребують використання приводних механізмів, щоб мати можливість здійснювати роботу. Широкого застосування набув кроковий двигун. Основне його призначення — перетворювати електричну енергію у механічну. Крокові двигуни найчастіше використовуються у електроінструментах, машинобудуванні, різноманітній оргтехніці, робототехніці. Специфіка роботи пристрою полягає в способі обертання, він ніби робить «кроки», за що і отримав свою назву.

Сильні та слабкі сторони покрокового двигуна

Крокові двигуни обертаються не безупинно, а ривками, або кроками. Кожен з таких кроків є частиною від повного обороту пристрою. Залежно від типу двигуна, схеми з’єднання, типу управління відрізняється кількість кроків для повного обертання. Крокові двигуни набули популярності у застосуванні завдяки перевагам:

  • Висока надійність, що забезпечується відсутністю тертя елементів для струмознімання.
  • Не потрібно зворотного зв’язку для позиціонування.
  • Швидкий старт, реверс та припинення роботи.
  • Поворот відбувається пропорційно вихідному імпульсу.
  • Точне позиціонування, повторюваність руху (за умови якості двигуна).
  • Завдяки зміні частотності електричних імпульсів має широкий діапазон керування швидкістю обертів.

До недоліків пристрою відносять виникнення резонансного ефекту. Через відсутність зворотного зв’язку є ризик втрати контролю над двигуном. Пристрої мають особливі схеми, що також впливає на складнощі управління обладнанням.

Де купити кроковий двигун високої якості

Інтернет-магазин Мікроампер https://uamper.com пропонує широкий вибір крокових двигунів за доступними цінами. При виборі обладнання варто звертати увагу на виробника, індуктивність, розмір двигуна, різновид. При потребі консультанти магазину допоможуть з вибором приладу. Найбільшою популярністю у покупців користується біполярний двигун. Він має невелику індуктивність та чотири точки виводу.

Серед найпоширеніших типів крокових двигунів:

  • Реактивний. Не має магніту на роторі, за конструкцією нагадує шестигранну шестерню.
  • З постійними магнітами. Магніт може мати кілька полюсів. Обертання відбувається завдяки притяганню або відштовхуванню магнітних полюсів.
  • Гібридний. Включає кращі властивості попередніх моделей, тому має менший крок та кут. Ротор намагнічений по всій осі та має вигляд циліндричного магніту.

Доставка замовлень відбувається по всій території країни завдяки компаніям Нова Пошта та Укрпошта.

Голос Сокальщини на GoogleNews