Кукурудза є однією з найбільш широко вирощуваних сільськогосподарських культур. Для досягнення високих результатів врожаю, ключову роль відіграє правильний вибір посівного матеріалу. Різні види насіннєвого матеріалу створюють певні умови для їх господарського використання.
Вибір покоління гібриду
Кожен вид насіння має певні характеристики, які безпосередньо впливають на врожайність, тому до вибору насіннєвої бази слід підходити з максимальною відповідальністю. Якщо кукурудза призначена для виробництва зерна, то для цієї мети слід використовувати насіння першого, другого та третього покоління.
Порівняно з сортами, гібридна кукурудза є більш ефективною за показниками продуктивності. Гібриди першого покоління є найбільш продуктивними. У цих культурах ефект гетерозису найбільш очевидний. Вони більш стійкі до низьких температур та інших негативних зовнішніх факторів, що впливають на врожайність. А якщо говорити про гібриди другого покоління, то їх якісні показники значно нижчі і таке насіння особливо придатне для вирощування на силос.
Вибір групи стиглості
За класифікацією стиглості гібридів кукурудзи виділяють декілька груп. Одним з основних показників тієї чи іншої групи є кількість листків на стеблі рослини. В Україні в основному використовуються п’ять сортів кукурудзи:
- ранньостиглі (ФАО від 100 до 200);
- середньоранні (ФАО від 201 до 300);
- середньостиглі (ФАО від 301 до 400);
- середньопізні (ФАО від 401 до 500);
- пізньостиглі (ФАО понад 500).
Скоростиглі гібриди мають коротший вегетаційний період. Між 77 і 84 днями після посіву вже з’являються початки кукурудзи. Найбільш придатними зонами для вирощування цих гібридів в Україні є Полісся та центр Лісостепу, де кліматичні умови більш прохолодні.
Середньоранні сорти більш поширені в степових районах нашої країни, а також в південному Лісостепу, тому що в цих районах теплі кліматичні умови більше підходять для цих гібридів. Збирання врожаю відбувається за 115-120 днів і зерно може зберігатися тривалий час.
Найбільш продуктивними вважаються пізні сорти кукурудзи з найвищим показником ФАО. Дозрівають вони до 140 днів. Площа поверхні листя рослини може досягати одного квадратного метра, а висота стебла – до шести метрів.
Вологовіддача та толерантність
Слід пам’ятати, що зерно має різний ступінь вологозбереження і чим він вищий, тим вищою буде врожайність, так як зріле зерно кукурудзи швидше висихає. Середньостиглі гібриди користуються найбільшою популярністю серед українських виробників, так як вони найбільш придатні для вирощування в наших кліматичних умовах.
Іншими важливими характеристиками насіння, на які слід звернути увагу, є посухостійкість, здатність протистояти шкідникам, стійкість до вилягання. Тому слід серйозно підходити до вибору постачальників, враховуючи їхню репутацію. В інтернет-магазині “Агро Піонер” ви можете вибрати оригінальне насіння кукурудзи від перевірених часом українських і зарубіжних виробників за доступними цінами.