Поради

Львівщина першою в Україні розробила План дій зі справедливої трансформації вугільного мікрорегіону до 2030 року

Це – проєкти, які будуть спрямовані на розвиток регіону та забезпечення справедливого зеленого переходу.

Сьогодні на засіданні Керівного комітету розглянули напрацьований План дій зі справедливої трансформації вугільного мікрорегіону до 2030 року та орієнтовний перелік проектів, які підтримуватимуться в його межах, та погодили його.

«Актуальність цього документу, на мою думку, не потрібно доводити, адже ми всі розуміємо, що припинення видобутку вугілля може мати серйозні соціальні та екологічні наслідки, а перехід економіки мікрорегіону до більш стійких та екологічно чистих видів діяльності потребує серйозного підґрунтя для прийняття продуманих стратегічних рішень.

Понад рік над Планом дій працювали представники уряду, регіональної та місцевої влади, експерти, профспілки, шахтарі, громадський сектор та бізнес. Роботу проведено насправді велику: від аналізу соціально-економічного розвитку вугільного мікрорегіону (проблем, викликів та потенціалу розвитку) до формування стратегічних цілей та завдань справедливої трансформації та наповнення їх конкретними проєктними ідеями. Дякуємо громадам за їх активність, а представникам Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) за ефективний супровід», – зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

До Плану дій включили 47 проєктних ідей загальною вартістю 10,1 млрд гривень у межах 3 затверджених стратегічних цілей:

  1. Енергетичний перехід та чисте довкілля мікрорегіону для життєдіяльності різних поколінь та соціальних груп населення (14 проєктів на суму 3,1 млрд гривень).
  2. Нова конкурентоспроможна економіка вугільного мікрорегіону (14 проєктів на суму 6,3 млрд гривень).
  3. Вугільний мікрорегіон адаптований до нових соціальних потреб мешканців (19 проєктів на суму понад 617 млн гривень).

Ключовою тематикою проєктів є відновлювальна енергетика, екологія, формування потужного підприємницького сектора, створення нових робочих місць в альтернативних вугледобувній промисловості видах економічної діяльності, стимулювання розвитку нових спеціалізацій професійної освіти тощо.

«У підсумку, маємо комплексний документ, який спрямований на забезпечення соціально справедливого переходу до нових видів діяльності, підвищення якості життя мешканців та створення умов для екологічно сталого розвитку, енергетичної стійкості й економічної диверсифікації вугільних громад», – додав перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

План дій зі справедливої трансформації вугільного мікрорегіону розробили за підтримки проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України», що впроваджується в Україні компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK).

Голос Сокальщини на GoogleNews