Поради

Ливарні матеріали: що використовується в процесі виробництва

Лиття – один з найбільш популярних способів виготовлення заготовок і деталей з металу. Саме так роблять близько 80-95% комплектуючих в верстатобудуванні, машинобудуванні та промисловому виробництві. Лиття дозволяє отримати високоякісні деталі складних форм масою від декількох грамів до 2-3 і більше тонн, при цьому необхідність в їх постобробці буде мінімальною.

Принцип ливарного процесу не змінюється вже кілька тисяч років. Спочатку готується потрібна форма, потім підбирається сплав, який відповідає заданим вимогам. Далі метал плавиться (є різні способи) і заливається в підготовлену порожнину. Після охолодження утворюється заготівля. Її доводять до потрібних розмірів і обробляють обраним способом при необхідності.

Різновиди ливарних форм

Існує кілька типів форм, які застосовуються в ливарному процесі. Розглянемо їх більш детально:

  • Одноразові. В якості робочої суміші в них зазвичай виступає очищений кварцовий пісок або глина. Дані форми можуть бути цільними і роз’ємними. У більшості випадків робочий склад можна повторно використовувати для формувального процесу після проведення процедури відновлення.
  • Багаторазові. Вони досить щільні, можуть використовуватися кілька разів (до 100-150 в залежності від особливостей виробництва). Відрізняються огнеупорностью, допускається ремонт поверхні для відновлення необхідних властивостей.
  • Опоки (також їх називають напівформи). Відрізняються високою міцністю, мобільністю і малою вагою, можуть мати спеціальні рукоятки для перенесення. У більшості випадків застосовуються при ручному формуванні. У них використовують очищений кварцовий пісок і глину в якості сполучного сировини.
  • Кокілі. Являють собою форми з металу закритого типу. У них є внутрішня порожнину, в яку заливається розплавлений метал.
  • Зазвичай кокіль складається з двох або більше частин, які збираються один з одним. Подібним способом працюють зі свинцем, магнієм, оловом, алюмінієм, міддю і їх сплавами.

Існують і інші типи форм, але саме ці використовуються найчастіше.

З чого роблять

Розглянемо, які матеріали для лиття зазвичай застосовуються для формування. Їх підбирають з урахуванням техпроцесу і особливостей виробництва:

  • Кварцевий пісок. Вважається найбільш поширеним матеріалом в силу своєї дешевизни і доступності. Використовують пісок різних фракцій, щоб домогтися максимально щільної консистенції. Після укладання його трамбують і ущільнюють, в якості сполучного компонента може використовуватися глина.
  • Кераміка. Зазвичай для виготовлення використовують алюмосилікати, силіманіт, порцелянову глину та інші матеріали, що витримують високі температури. Спочатку виготовляється форма з пластику або іншого матеріалу, потім робиться основна. Для цього гранульовані або порошкові вогнетривкі склади змішують з єднальними. Подібним чином працюють з різними типами матеріалів, наприклад, зі сталлю, сплавами рідкісних металів та ін.
  • Графіт. Дозволяє працювати практично з будь-якими типами металів. Добре тримає форму. Виготовляється шляхом механічної обробки графітових листів.

Це тільки частина матеріалів, з яких роблять форми. На практиці їх набагато більше. Дізнатися більш детальну інформацію ви можете на сайті «Укрфаворит». Ця компанія займається поставками матеріалів для створення ливарних стрижнів і форм, а також впровадженням ХТС-процесів на виробництві по всій Україні. Вона є офіційним представником Eurotek Foundry Products (Британія), її частка на професійному ринку – близько 30%.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.